Apple’a bir darbe daha! Hindistan iPhone’lar için USB-C şartı getirebilir

Genel Kas 18, 2022 Yorum Yok
Günümüzde Android telefonlar, Çağdaş dizüstü bilgisayarlar, sarj adaptörleri ve birçok teknolojik aygıtta karşımıza çıkan USB-C standardı, her geçen gün daha tanınan hale geliyor. Teknoloji dünyası yavaş yavaş Biricik bir temas noktasını kullanmaya başlarken, bu durum Apple’ın işlerini daha da zorlaştıracak üzere gözüküyor.

Hindistan, Apple’ı USB-C standardına zorlayabilir

Bilindiği üzere Avrupa Birliği, kısa bir mühlet Evvel iPhone’larda Lightning temas noktası yerine USB-C kullanılmasını Mecbur kılan bir Yasa çıkardı. Artık de emsal bir atak Hindistan’dan gelebilir. Bildirilenlere nazaran yakın vakitli bir basın açıklamasında Hindistan Tüketici İşleri Bakanlığı Besin ve halk Dağıtımı Sekreteri Rohit Kumar Singh, “Paydaşlar ortasında akıllı telefonlar üzere elektronik aygıtlar için bir şarj temas noktası olarak Type-C’nin benimsenmesi konusunda geniş bir Fikir birliği ortaya çıktı.” kelamlarını lisana getirdi.

Hindistan’dan istikbal yeni karar her ne kadar Kıymetli olsa da, Apple’ın planlarını değiştirecek üzere görünmüyor. Çünkü şirkete yakın kaynaklar, tüm iPhone 15 modellerinin Lightning irtibat noktası yerine USB-C standardına sahip olacağını söylüyor. Lakin Yine de Apple, Pro ve Pro Max modellerinde değişikliğe gidebilir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir