Amazon’da sular durulmuyor: 2023’te daha fazla kişi işten çıkarılacak

Genel Kas 18, 2022 Yorum Yok
Pandemi devrinde süratle büyüyen teknoloji şirketleri pandemi sonrası için bekledikleri sayılara ulaşamadı ve global ekonomik çatlaklar da bu şirketleri Olumsuz etkiledi. Bu olaylar ışığında pek Fazla firma dev işten çıkarmalar gerçekleştireceğini duyurmuştu. Bunlardan birisi olan Amazon, bir mühlet Evvel yapılan Öbür bir açıklamada 2023’te de işten çıkarmaların devam edeceğini bildirdi.

İşten çıkarmalar devam edecek

Amazon CEO’su Andy Jassy, şirketin 2023’ün başlarında tekrardan işten çıkarmalara başlayacağını aktardı. Şirket önderlerinin yıllık planlama süreci doğrultusunda daha Çok çalışanın konumunu kaybetmesi bekleniyor. Jassy, ​​şirketin tam olarak kaç kişinin işten çıkarılacağını belirlemediğini, fakat “Mağazalarımızda ve [İnsan, Tecrübe ve Teknoloji] organizasyonlarımızda azalmalar olacağını” belirtti. Amazon, istikbal yılın başlarında küçülme faaliyetlerinden kimlerin etkileneceğini bildirecek.

Amazon’un yaklaşık 1.5 milyon çalışanı bulunuyor. Firmanın bu işten çıkarmalarının kapsamı şimdilik ziyan eden yahut beklenen çıkarı sağlayamayan kısımlarını içeriyor. Bu kısımları daha tesirli ve faal hale getirmek isteyen Amazon, işten çıkaracağı işçilere birinci olarak Yeniden Amazon bünyesinde bir durum bakacak. Şayet bir konum bulunamazsa çalışana kıdem tazminatı Teklif edilecek. Amazon birkaç gün Evvel 10.000 çalışanını işten çıkaracağını aslında bildirmişti.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir