Apple yeni nesil iPhone’larda OLED’i bırakıp microLED ekrana geçecek

Genel May 11, 2023 Yorum Yok
Tayvanlı basın kuruluşu DigiTimes’ın haberine nazaran Apple önümüzdeki yıllarda piyasaya süreceği yeni nesil iPhone akıllı telefonlarda microLED ekrana yer verecek. Şirketin OLED panel kullanmayı bırakacağı söyleniyor.

Rapora bakılırsa microLED’e geçiş yapacak birinci Apple aygıtı Apple Watch Ultra olacak. Akıllı saati iPhone ve iPad takip edecek. MicroLED panel teknolojisi var OLED ekranlara kıyasla daha yüksek parlaklık, daha düşük Sıkıntı tüketimi ve gelişmiş kontrast üzere önemli avantajlar sağlıyor.

Apple Watch ile microLED’e geçiş başlayacak

DigiTimes’ın şirkete yakın kaynaklara dayandırdığı haberinde geçen ifade şu biçimde:

“Apple Watch’tan başlayarak Apple, microLED ekranı iPhone ve iPad‘e de getirmeyi planlıyor. Bilişim dalından kimi kaynaklar, Apple Watch Ultra’nın 2024 yahut 2025 yılı sonuna kadar var OLED ekranı kullanmayacağını ve bunun yerini Apple’ın kendi geliştirdiği microLED ekrana bırakacağını varsayım ediyor”.

Apple Watch Ultra önümüzdeki bir ya da iki Yıl içinde microLED ekranla donatılacak olsa da, bu teknolojiyi kullanan birinci iPhone’un gelişine daha birkaç yıl var. Bu yılın sonlarında piyasaya sürülecek dört iPhone 15 modelinin de OLED ekrana sahip olması bekleniyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir