Driver İndirin | Ücretsiz Driver İndir

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. Apple Watch kullanıcılarına müjde: watchOS 9’a işlevsel bir pil tasarrufu modu geliyor

Apple Watch kullanıcılarına müjde: watchOS 9’a işlevsel bir pil tasarrufu modu geliyor

admin admin -
16 0
Yeni bir watchOS 9 güncellemesinde ortaya çıkan özelliğe nazaran Apple, sonunda işe Yarar bir pil tasarrufu modu getiriyor. İşte Denetim merkezi yahut ayarlar menüsünden manuel olarak etkinleştirilebilen özelliğin ayrıntıları: 

İşte yeni pil tasarrufu moduyla gelen özellikler:

Yeni güncelleme ile Birlikte Apple Watch Güç tasarrufu moduna girdikten sonra, Always-On Display, aritmi, yüksek kalp atış suratı ve düşük kalp atış suratı bildirimleri, kalp atış suratı ve kan oksijen ölçümleri üzere Apple Watch’ta daha Çok Güç tüketen fonksiyonları otomatik olarak kapatmakta. Ayrıyeten Apple Watch’unuz %10 şarjı kaldığında sizi bilgilendirirken şarjı %80’e ulaştığında ise pil tasarrufu modundan otomatik olarak çıkacak.

  

Eğer Apple Watch’un yakınlarda bağlı bir iPhone yoksa Sıkıntı tasarrufu modu, akıllı saatin Wi-Fi ve hücresel File data kontaklarını, gelen aramaları ve uygulama bildirimlerini de otomatik olarak kapatacak. Elbette, data yahut Wi-Fi irtibatı gerektiren muhakkak bir uygulamaya gereksiniminiz varsa sistem bunları yine etkinleştirecektir.

Apple Watch, üstteki fonksiyonları kapatmanın yanı Dizi Güç tasarrufu moduna girdikten sonra Sıkıntı tüketimini daha da azaltmak için Siri’nin ve arka plandaki uygulamaların yenileme suratını düşürme üzere diğer fonksiyonları de optimize edecek.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir