Apple Watch, hayat kurtarmaya devam ediyor

Genel Mar 14, 2023 Yorum Yok
Apple Watch’ın düşme algılama ve EKG çekebilme yeteneği üzere birçok özelliği şimdiye kadar birçok insanın hayatını kurtardı. Ortaya çıkan yeni bir rapora göreyse Apple Watch, kalp rahatsızlığı olan bir adamı uyarıp ivedilikle hastaneye gitmesini söyleyerek yeni bir hayatı daha kurtardı.

Kullanmayı hiç düşünmediği özellik, hayatını kurtardı

BBC’den yeni bir rapora göre Adam Croft isimli bireyin hayatını taktığı Apple Watch kurtardı. Röportajda Croft, kanepeden kalktığını ve biraz başının döndüğünü lakin su almak için mutfağa gittiğinde dünyanın kapandığını hissettiğini söyledi.

Ardından yere uzanmayı başaran Croft, soğuk ter döktüğü için yatağına giderek uzandı. Ancak sonraki sabah Croft uyandığında Apple Watch’unda, aygıtın atriyal fibrilasyon saptadığına dair kendisini uyaran ikazlar buldu. Daha sonra acil servisi arayan Apple Watch, bir saat içinde hastaneye gitmesi talimatını verdi.

Bedford Hastanesi’ne giden Croft’a, yapılan ek testlerin sonucunda atriyal fibrilasyon tanısı kondu. Croft, Apple Watch’ından gelen İkaz olmasaydı muhtemelen hastaneye gitmeyeceğini söyledi. 

Röportajın devamında ise daha Evvel saatinin algılamadığı küçükçaplı kalp çarpıntıları olduğunu, lakin bunların aylardır olmadığını söyledi. Testler atriyal fibrilasyonu doğruladıktan sonra hekimler Croft’a kan sulandırıcı ilaçlar verdi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir