Apple, üretime başlıyor: iPhone 15’te stok sorunu yaşanmayabilir

Genel May 17, 2023 Yorum Yok
iPhone 14 serisinde tedarik kısıtlamalarından Aka ölçüde etkilendi. Tatil dönemi vaktinde Özellikle iPhone 14 Pro modelleri güç bulundu. Apple, iPhone 15 serisinde bunu tekrarlamak istemiyor. iPhone 15 ekran panellerinin üretimine Haziran ayında başlanacak.

iPhone 15 ekran panelleri Haziran ayında üretilmeye başlanacak

DCC analisti Ross Young, iPhone 15 ekran panellerinin üretiminin Haziran ayında başlayacağını söylüyor. Analiste nazaran, hem iPhone 15 hem de iPhone 15 Pro, birebir anda piyasada olacak ve bulunabilir olacak.

Apple’ın dinamik ada olarak isimlendirdiği yeni çentik tarzı, bu sene sırf Pro modellerde değil, bütün modellerde olacak. iPhone 15 Pro ve 15 Pro Max’in ekran boyutu var nesil ile birebir olacak lakin daha ince çerçeveler göreceğiz. 120Hz ProMotion ekran üzere birtakım özellikler Pro modellere Özel olmaya devam edecek.

Apple’ın iPhone 15 serisi için yeni bir tasarım üzerinde çalıştığı söyleniyor. Evvel, yeni iPhone’ların dokunsal Geri bildirime sahip yeni sert Vaziyet ses düğmeleri ile Birlikte sessize alma anahtarının yerini alacak yeni aksiyon düğmesine sahip olacağı ortaya atılmıştı. Sonradan tedarik problemleri nedeniyle Apple’ın klasik ses tuşlarını kullanmaya devam edeceği söylendi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir