Apple tedarikçisinin fabrikası yandı: iPhone sıkıntısı yaşanabilir

Genel Şub 28, 2023 Yorum Yok
Apple’ın kablo tedarikçisi Foxlink‘in Hindistan’daki bir fabrikasında yangın çıktı. Şanssız olayın meydana geldiği Pazartesi günü tesiste yaklaşık 750 işçi çalışıyordu. Neyse ki yangından kaçmayı başardılar ve rastgele bir can kaybı yaşanmadı.

Depolardaki elyaf ve sünger üzere yanıcı hususlar nedeniyle yangın hızla yayılarak bütün tesisi sardı. Yaşananların akabinde binanın bir kısmı büsbütün çöktü. 10 üretim çizgisinden dördünün ciddi hasar gördüğü belirtiliyor. Yangının çıkış nedenini ise şimdi tespit edilemedi.

Apple’ı ezaya sokabilir

Ayakta kalan altı hatta üretimin bu hafta tekrar başlaması bekleniyor. Ağır hasar gören çizgilerin onarılması ise yaklaşık iki ay sürecek. Apple için kritik kıymete sahip olan fabrikada iddiası olarak 12 milyon dolarlık bir kayıp olduğu belirtiliyor.

Foxlink’in iPhone şarj aygıtları için kablo üreten Tayvanlı Cheng Uei Precision Industry bünyesinde yer aldığını belirtelim. Yaşananların Apple’a ne halde yansıyacağını öngörmek güç. Fabrikadaki operasyonların aksaması iPhone tedarik sorunlarına yol açabilir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir