Apple, onaylamadı: Mail uygulamasına 17+ yaş sınırı!

Genel Mar 03, 2023 Yorum Yok
ChatGPT üzere yapay zeka tabanlı araçlar Fazla ses getirmiş olsa da, asıl soru yaygın kullanım için inançlı olup olmadıkları. Apple’ın nihayet atılımı de emsal telaşları lisana getiriyor. Şirket, ChatGPT teknolojisi ile güncellenecek e-posta uygulamasına App Store’da geçit vermedi.

BlueMail’e istikbal Yapay zeka güncellemesi, kullanıcının eski e-postalarından yazılanları alarak yeni e-posta oluşturmasına Yardımcı oluyor. Teknoloji, OpenAI’nin en yeni ChatGPT sohbet botu tarafından destekleniyor.

Apple’dan geliştiriciye şartlar!

Uygulama geliştiricisine gelen mesaja nazaran, Apple, Yapay zeka takviyeli lisan araçlarının çocuklar için uygunsuz olabilecek metinler içeren e-postalar oluşturabileceği kaygısıyla güncellemeyi onay vermedi. Geliştiricinin uygulamaya içerik filtreleme özelliğini eklemesi ve yaş hududunu 17’ye çıkarması (şu anda 4+) durumunda Apple güncellemeye onay verecek.

BlueMail’in kurucu ortağı Ben Volach, Apple’ın kararına katılmıyor. Volach, Apple’ın uygulama mağazasında listelenen ChatGPT gibisi özelliklerin reklamının yapıldığı öbür birçok uygulamada yaş sonu olmadığını söyledi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir