Driver İndirin | Ücretsiz Driver İndir

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. Apple M2 Pro ve M2 Max tanıtıldı: Mac’ler için zirve performans

Apple M2 Pro ve M2 Max tanıtıldı: Mac’ler için zirve performans

admin admin -
16 0
Apple, bu akşam sürpriz bir İlan ile yeni M2 Pro ve M2 Max işlemcilerini tanıttı. Pekala, uzun vakittir beklenen zirve model M2 işlemcilerin özellikleri ve getirileri neler? İşte ayrıntılar

Geçtiğimiz Yıl M1 işlemciyle Aka ses getiren Apple, bu başarıyı M1 Pro ve M1 Max işlemcilere taşımayı başardı. Bugün tanıtılan M2 Pro ve M2 Max ise, Fazla daha yüksek performans ve düşük Güç tüketimi ile öne çıkıyor. 

Apple M2 Pro özellikleri

İkinci jenerasyon 5nm teknolojisi ile üretilen M2 Pro, M1 Pro’dan yaklaşık yüzde 20M2’den ise iki kat daha fazla 40 milyar transistör ile karşımıza çıkacak. Gücünü sekiz adede kadar yüksek performans ve dört verimlilik çekirdeğinden Meydan M2 Pro, 10 yahut 12 çekirdekli konfigürasyonlar ve 32 GB’a kadar birleşik hafıza tarafından destekleniyor.

Apple’a nazaran çoklu Amel parçacığı misyonlarında 10 çekirdekli M1 Pro’dan yüzde 20’ye kadar daha süratli olan M2 Pro, ayrıyeten M2’nin iki sert olan 200 GB/s birleşik hafıza bant genişliği sunuyor. Düşük Sıkıntı tüketimi ve yüksek performans ile dikkat çeken yeni işlemci, Adobe Photoshop üzere uygulamalar, ağır Amel yüklerinde en süratli Intel tabanlı MacBook Pro’ya nazaran 2,5 kata kadar daha süratli.

M2 Pro’daki entegre grafik birimi, daha Aka bir L2 önbellek ile 19 adede kadar çekirdekle yapılandırılabilir olacak. Böylelikle M1 Pro’dan yüzde 30’a kadar daha Çok manzara sürece ve oyun performansı sunacak. 

Apple M2 Max özellikleri

Apple’ın en beğenilen işlemcisi M2 Max, yonga setinin performansını ve yeteneklerini daha da ileriye taşıyor. M1 Max’ten 10 milyar daha Çok ve M2’den ise 3 kat daha Çok 67 milyar transistöre sahip olan işlemci, 96 GB’a kadar birleşik belleği ile M2 Pro’dan iki kat daha fazla 400 GB/s birleşik hafıza bant genişliği sunuyor. 

M2 Max, M2 Pro ile birebir yeni nesil 12 çekirdekli yapılandırmayı koruyor. Lakin entegre grafik ünitesi tarafında Aka bir ayrım Laf konusu. 38 adede kadar çekirdek ve daha Aka bir L2 önbellek ile donatılan işlemci, grafik tabanlı görevlerde M1 Max’ten yüzde 30’a kadar daha süratli olacak. 

Ayrıca Apple’a nazaran M2 Max şu anda kesimin watt başına performansta en süratli işlemcisi pozisyonunda. Cuppertino devi, yeni işlemcinin görsel efektlerden makine tahsili modellerini eğitmeye ve gigapiksel imajları birleştirmeye kadar bütün misyonlarda üstün performans sunacağını belirtiyor.

Haber güncelleniyor…

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir