Apple katlanabilir cihazlar için darbe koruması geliştiriyor

Genel Mar 17, 2023 Yorum Yok
Apple’ın bir müddettir katlanabilir bir akıllı telefon üzerinde çalıştığı biliniyor. Çağdaş teknolojilerle en olgun hale gelmesi için çalışan Apple’ın ilgili patentleri de ortaya çıkmaya başladı.

Apple katlanabilir aygıtlarını koruyacak

Firma yıllardır Özellikle iPhone modellerinin düşüş esnasında aldığı ziyanı azaltacak teknolojiler üzerinde çalışıyor. 2014 yılında düşüşe geçen iPhone aygıtının titreşim motoru ile havada arka kısmı yere değecek biçimde döndürülmesi teknolojisi Fazla konuşulmuştu.

Yeni ortaya çıkan patent katlanabilir telefonların düşüş esnasında kendini muhafazaya almasına Yardımcı oluyor. Ekran açıkken İç kısımdaki sensörler aygıtın düşüşe geçtiğini algıladığında ekran büsbütün yahut kısmen otomatik olarak kapanabiliyor. Böylelikle alınacak hasar en üye iniyor. Tekrar uzayabilir ekranlarda sistem ekranı otomatik olarak içeri çekiyor.

Apple’ın bir yahut iki Yıl içerisinde katlanabilir bir iPad piyasaya sürmesi bekleniyor. 20 milyon civarında satış yapacağı varsayım edilen aygıtın karbon fiber bir entegre standı ile geleceği de tez ediliyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir