Apple, iPhone’lara ters kablosuz şarj özelliğini getirmek için çalışıyor

Genel Şub 07, 2023 Yorum Yok
Ters kablosuz şarj, Çeşitli markaların Android akıllı telefonlarında yıllardır olan bir teknoloji ve iPhone’lara da gelmesi uzun müddettir bekleniyor. Hususa yakın kaynaklara nazaran Apple, iPhone’ları için bu teknolojiyi mükemmelleştirmeye çalışıyor.

Yazılımı üzerinde çalışılıyor

Kaynaklara nazaran Apple, çift taraflı kablosuz şarj özelliğini iPhone 14 Pro serisinde sunacaktı lakin nihayet teslim tarihine yetiştiremedi. Artık Apple mühendislerinin kablosuz şarj teknolojisini tamamladığı ve yazılım optimizasyonları üzerine Baş yorduğu bildirildi.

2019’da iPhone 11 Pro Max’in modüllerine ayrılmasıyla, telefonun devre dışı bırakılmış, Aksi kablosuz şarj özelliğine sahip olduğu ortaya çıkarılmıştı. 2020’deki bir Federal İrtibat Kurulu başvurusu, iPhone 12 serisinin bu özelliğe sahip olacağını ima etti. Söylentiler, iPhone 13’ün sahip olacağı varsayım edilerek 2021’de de devam etti. Lakin iPhone 14 serisinde de bu özellik nihayet kullanıcıya sunulmadı.

iPhone’larda Çeşitli nedenlerle periyot dışı bırakılan bu teknoloji Son geliyor fakat iPhone 15 Pro ile mi gelir yoksa iPhone 16 serisine mi kalır? şimdi bilinmiyor. Bu özellik tam olarak desteklendiğinde, iPhone’lar Qi özellikli rastgele bir aksesuarı şarj etme yeteneğine sahip olacak; AirPods, Apple Watch yahut Öbür aksesuarları Biricik dokunuşla şarj etmek Mümkün olacak fakat Apple’ın pil kapasitesini de Değerli ölçüde artırması gerekiyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir