Apple Card nedeniyle Goldman Sachs 1.2 milyar dolar kaybetti

Genel Oca 15, 2023 Yorum Yok
Apple’ın finans dünyasına birinci adımı olarak gösterilen ve titanyum alaşımı ile rakiplerinden ayrılan Apple Card beklenen ilgiyi görmedi. Altyapı ortağı Goldman Sachs’ın yaptığı yatırımlar da Buğu oldu.

Apple Card neden İlgi görmedi?

2019 yazında kullanıma sunulan Apple Card, sıfır kart fiyatı ve gecikme fiyatı, Apple eserlerinin alımlarında taksitler, Nakit iade avantajları, Apple Pay süreçlerinde iadeler, faizsiz krediler üzere pek Fazla avantaj ile gelmişti.

Goldman Sachs altyapı için 1.3 milyar dolar civarında bir yatırım yaptı. Ayrıyeten kazanacağı her Apple müşterisi için 350$ civarında bir pazarlama bütçesi ayırdı. Üstte saydığımız Kıymetli avantajlar nedeniyle Goldman Sachs’ın maliyeti de arttı.

Tarihindeki en Değerli kredi kartı lansmanı olarak nitelese de Goldman Sachs beklediği randımanı alamadı. Cinsiyetçilik davaları yanında pandemi süreci ve sonrasında ekonomik kriz kullanıcıların kaçmasına yetti.

Apple Card ile ilgilenen Platform Tahlilleri gelen bilgilere nazaran 2022 yılının birinci 9 ayında 1.2 milyar dolar kayıp yaşadı. Daha Evvel de 2019 ortalarından itibaren 2022 yılına kadar 1.3 milyar dolarlık bir kayıp belirtilmişti. Hala yüksek harcamalar yapılsa da Apple Card müşterilerinden bunun karşılığı alınamıyor. Goldman Sachs önümüzdeki yıllarda kısmın Nakit kazanmaya başlayacağını Ümit ediyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir