Android için iOS emülatörü geliştirildi

Genel Nis 25, 2023 Yorum Yok
iPhone serisine Sıkıntı veren iOS, günümüzün en muteber işletim sistemleri ortasında yer alıyor. Bu karmaşık donanım ve Emniyet yapısı ile işletim sistemi için Aksine mühendislik yapılması epeyce güç olsa da kimi geliştiriciler bunun bir yolunu bulmuş durumda. Geçtiğimiz aylarda Hikari no Yume tarafından geliştirilen touchHLE, iOS işletim sisteminin birinci sürümlerini Mac ve Windows üzerinde emüle etmeye müsaade veriyor. Hobi olarak başlayan bu proje, artık de Android’e port edildi.

Android aygıtınızda Harika Monkey Ball çalıştırabilirsiniz

Eski jenerasyon iOS işletim sistemlerinin Emniyet açıklarını kullanarak birtakım uygulama ve oyunların PC ve Mac üzerinde çalıştırılmasına müsaade veren touchHLE, ciciplusplus isimli bir geliştirici tarafından Android’e port edildi. Proje hakkında ayrıntılı bilgiler paylaşılmamış olsa da ciciplusplus’ın paylaştığı gönderi, Super Monkey Ball’un bir Android aygıtında çalıştığını gösteriyor.

GitHub üzerinde inceleyip deneyebileceğiniz proje, şimdilik sırf aarch64 mimarisinde aygıtlarda çalışıyor ve sırf Harika Monkey Ball 1.02’yi destekliyor ve oyunun jiroskop denetimlerinin de çalışmadığı belirtiliyor lakin projenin ilerde bu meseleleri çözmesi bekleniyor. Projeyi denemek istiyorsanız Github üzerinden kaynak kodunu indirmeniz gerekiyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir