Driver İndirin | Ücretsiz Driver İndir

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. Android cihazlar için Uygulama İzleme Koruması geldi: iOS’tekinden daha güçlü

Android cihazlar için Uygulama İzleme Koruması geldi: iOS’tekinden daha güçlü

admin admin -
11 0
Bildiğiniz üzere iOS aygıtlarda verilerinizin reklamverenlere ulaşmasını önleyen Uygulama İzleme Şeffaflığı özelliği var. Bu sayede kullanıcılar uygulamaların kendilerini takip edip etmeyeceklerine karar verebiliyorlar. Emsal bir özellik Android aygıtlara geldi.

Gizlilik odaklı arama motoru DuckDuckGo, Android’de Uygulama İzleme Muhafazasını beta test kullanıcılarına açtı. Yeni özellik Uygulama İzleme Şeffaflığı ile benzeri olsa da “daha güçlü” olduğu söyleniyor. Tarayıcı ayarlarından faal hale getirilebildiğini belirtelim.

Uygulamalar günde 1.000 – 2.000 izleme teşebbüsü yapıyor

Uygulama İzleme Muhafazasını aktifleştirdikten sonra telefonunuzda Lokal bir VPN bağlantısı oluşturuluyor ve daha sonra DuckDuckGo’nun genel engelleme listesindeki izleyiciler otomatik olarak engellemeye hazır hale geliyor. Bunun uygulama datalarını DuckDuckGo yahut öteki Irak sunuculara göndermeden gerçekleşmesi Değerli bir ayrıntı.

DuckDuckGo’ya nazaran, ortalama bir Android kullanıcısının akıllı telefonunda yaklaşık 35 uygulama yüklü. Her biri, şirketler tarafından kullanıcıların davranışlarını, sörf alışkanlıklarını izlemek için kullanılan kod bölümlerine sahip.

Böyle bir Aygıt her gün 1.000 ila 2.000 izleme teşebbüsüne maruz kalarak 70’ten Çok şirkete Aka ölçüde şahsî data göndermek durumunda kalıyor. Buna telefon numarası, pozisyon, e-posta adresi, kimlik bilgileri ve hatta “cihaz parmak izi verileri” üzere hassas bilgiler de dahil.

Şirket Laf konusu teknolojinin neredeyse bir yıldır test edildiğini ve artık bütün Android akıllı telefon sahiplerine sunulduğunu söylüyor. Uygulama İzleme Müdafaasını açtıktan bir müddet sonra tarayıcı size en Çok takip yapan uygulamalar hakkında bir istatistik de sunacak.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir