AMD HYPR-RX teknolojisi detaylanıyor: Tek tıkla performans artışı sunacak

Anakart Driverları, Donanım Kas 16, 2022 Yorum Yok
Geçtiğimiz ay Radeon RX 7000 serisi ekran kartlarını duyuran AMD, bu tanıtıma iç olan HYPR-RX teknolojisi hakkında yeni bilgiler paylaştı. Gelecekte Radeon şoförlerine iç edilecek teknoloji neler sunuyor? İşte ayrıntılar

AMD HYPR-RX, yüzde 85’e kadar performans kazanımı sağlayacak

Bildirilenlere nazaran HYPR-RX, Radeon Harika Çözünürlük (RSR), Radeon Boost ve Radeon Anti-Lag özelliklerini birleştiren Biricik tıkla performans artırma teknolojisi olacak. Bu özellikler halihazırda Radeon şoförlerinde var olsa da, AMD’ye nazaran HYPR-RX evvelden ayarlanmış profiller ortasına konumlandırılacak ve kullanıcılar oyunlar için hangi profilin kendisine en Müsait olduğunu seçebilecek.

AMD, HYPR-RX faalken 1080p çözünürlüğünde ve yüksek ayarlarda test edilen Dying Light 2 sonuçlarını da paylaştı. Bununla Birlikte Ryzen 9 7900X/DDR5-5200 tabanlı bir sistemde kare suratlarını 90 FPS’den 166 FPS’e kadar yükseltmeyi başaran yeni tahlil, yüzde 85’lik bir performans kazanımı sağlıyor. Ayrıca AMD, HYPR-RX kapalıyken elde edilen 30 ms’lik gecikme müddetinin 11ms’ye kadar düştüğünü belirtiyor.

Yeni teknoloji her ne kadar başarılı olsa da, HYPR-RX’te yer Meydan RSR teknolojisinin FSR 1.0 algoritmasını Temel alması sebebiyle FSR 2.0 dayanaklı oyunlarda performans ve görsel kazanım konusunda Geri kalabileceğini söyleyebiliriz. 

AMD HYPR-RX ne Vakit çıkıyor?

Yeni teknolojinin şimdi net bir çıkış tarihi bulunmuyor. Fakat AMD, HYPR-RX’in 2023’ün birinci yarısında Amade olacağını doğruladı. Ayrıyeten taşınabilir GPU’lar iç olmak üzere bütün Çağdaş Radeon ekran kartları tarafından desteklenmesi bekleniyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir