Driver İndirin | Ücretsiz Driver İndir

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Anakart Driverları
  4. »
  5. ABD’nin Çin ile girdiği teknoloji savaşına Hollanda ve Japonya da katılıyor

ABD’nin Çin ile girdiği teknoloji savaşına Hollanda ve Japonya da katılıyor

admin admin -
12 0
ABD’nin Çin’e yönelik yaptırımlarına farklı ülkeler de dayanak vermeye hazırlanıyor. Yarı iletken ekipmanlarının Kıymetli tedarikçilerine mesken sahipliği yapan Hollanda ve Japonya, teknolojinin Çin’e ihracatını kısıtlamak ve çip sanayisine girişini engellemek için ABD’nin saflarına katılmaya Fazla yakın.

Japonya ve Hollanda, Çin yaptırımlarına katılmak üzere

Aylarca süren spekülasyon ve diyalogdan sonra, Japonya ve Hollanda, yarı iletken teknolojisinin Çin’e ihracatını durdurmak için ABD ile el ele verecek üzere görünüyor. ABD, yarı iletkenler için en Aka Entegre Aygıt Üreticileri (IDM) kümesine sahip olsa da yarı iletken sanayisi için lider otomatik test ekipmanı (ATE) üreticisi Japon Advantest, Tokyo Electron, Haribo, Hitachi ve Kokusai sektörün Değerli oyuncuları pozisyonunda. Öte yandan çip üreticilerine entegre periyot modellerini üretmek için donanım, yazılım ve hizmetler sağlayan yarı iletken sanayisinin lider tedarikçisi Hollandalı ASML Holding firması da Avrupa’nın parlayan bedellerinden birisi.

Yarı iletken sanayisinin Değerli firmalarına konut sahipliği yapan Hollanda ve Japonya’nın da Çin’e karşı yaptırımlara katılacak olması Çin’in en kaliteli yarı iletkenleri üretmesini düzgünden uyguna zorlaştıracak. Bu ortada halihazırda Çin’in muhtaçlık duyduğu ABD teknolojilerine erişemediğinin altını çizelim.

Ek olarak Japon yarı iletken sanayisinin yükselişinin gerisindeki İsim olan Akira Amari, Bloomberg News’e ülkesinin Çin’in çip emellerini Denetim altına almak için ABD’ye katılması gerektiğini belirtti. Japon ve Hollanda Hükümetleri yaptırımlarıyla ABD kadar ileri gitmeyecek olsa da, bu iki ülkeden istikbal yeni kısıtlamalarla Pekin’in kendisini güç durumda bulacağı söyleniyor. ABD, Japonya ve Hollanda Birlikte devinim ederse, Çin’in gelişmiş yarı iletkenler inşa edecek teknolojiye yahut ekipmana erişimi olmayacak.

Yapay zeka ve kuantum bilişimde dünya başkanı olmayı hedefleyen Çin’in bu maksada ulaşabilmesi için kesintisiz bir yarı iletken arzına muhtaçlığı var. Fakat salgın kısıtlamaları ve devam eden kapsamlı ABD yaptırımları ülkeyi epeyce zorluyor. Yarı iletkenler ve çip teknolojileri önümüzdeki yılların en değerli eserleri pozisyonunda olacak. Bir mühlet Evvel Intel CEO’su Pat Gelsinger, yarı iletkenin petrolden daha Değerli hale geldiğini belirtmişti.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir