4.Nesil iPhone SE’den bilgiler gelmeye devam ediyor: iPhone 14 kılıfları ile uyumlu olacak

Genel Mar 08, 2023 Yorum Yok
iPhone 8 kasasına üst Tertip bileşenler ekleyerek iPhone SE 2 ve iPhone SE 3’ü hayata geçiren Apple, istikbal model ile sonunda bir tasarım değişikliğine gidebilir. Firmanın geçtiğimiz sene iptal edilen 4.nesil iPhone SE modeli, Aka değişikliklerle tekrar geliştirilmeye başlamıştı. Görünüşe nazaran Apple’ın yeni planında yeni iPhone SE, hayli premium bir Aygıt olacak.

Yeni jenerasyon iPhone SE, A15 çipinden Sıkıntı alacak

SiliconSong tarafından yayınlanan bilgilere nazaran Apple, yeni nesil iPhone SE’de A15 çip setini kullanmaya devam edecek. USB-C bağlantısına ve OLED ekrana sahip olması da beklenen aygıt, iPhone 14 ile neredeyse aynı dizayna sahip olacak. Böylelikle iPhone SE, iPhone 14 kılıfları ile rahatça kullanılabilecek.

SiliconSong, aygıtta kullanılacak A15 çip setini detaylandırmasa da Apple’ın bu jenerasyonda 5 grafik çekirdeğine sahip seti kullanması bekleniyor. Firmanın bu kararı muhtemelen iPhone SE’nin Müsait fiyata sahip olmasına müsaade verecek. Ayrıyeten kimi kaynaklara nazaran yeni SE, firmanın kendi imali 5G modemine sahip birinci Aygıt olacak. Orta düzeyde epey savlı olması beklenen 4.nesil iPhone SE, muhtemelen 2024 yılında tanıtılacak.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir