15 inç MacBook Air geliyor: Ekranı üretilmeye başlandı

Genel Şub 14, 2023 Yorum Yok
Ekran sanayisi analisti Ross Young, Apple’ın tedarik zincirinin 15 inç MacBook Air için bu ay ekran paneli üretimine başladığını bildirdi. Young’a nazaran, yeni MacBook Air’ın ekran üretiminin başlaması Nisan ayı başlarında piyasaya sürüleceği manasına geliyor. Hatta duyurusu ve ön siparişler daha erken gerçekleşebilir. Apple’ın yeni eserlerini duyurmak için genelde Mart – Nisan ayında bir bahar aktifliği düzenliyor. Lakin sanal Faaliyet yerine basın sayfasından duyurulabilir.

Apple’ın şimdiye kadarki en Aka boyutlu MacBook Air modeli M2 çiple de gelebilir, şimdi duyurulmayan 3nm tabanlı M3 çiple de gelebilir. Apple’ın yonga üreticisi ortağı TSMC, Aralık ayında 3nm işlemcilerin seri üretimine başladı lakin M3 işlemci Nisan ayına yetişmeyebilir.

Ross, geçmişte birçok isabetli iddiada bulundu. Geçmişte iPhone 13 Pro’nun ProMotion özelliğine sahip olacağını, 6. jenerasyon iPad Mini’nin 8.3 inç ekrana sahip olacağını, 13.6 inç MacBook Air’ın geleceğini söylemişti. Buna bakarak, 15 inç MacBook Air’ın Kesin geleceğini söyleyebiliriz lakin Nisan ayında çıkacak demesi Fazla argümanlı bir telaffuz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir