YouTube ortak canlı yayın özelliği başlıyor

Genel Şub 05, 2023 Yorum Yok
YouTube’ın geçen Yıl duyurusunu yaptığı canlı yayınlara konuk alma özelliği hayata geçmeye başlıyor. Şu Lahza için yalnızca Android ve iOS uygulamalarında canlı yayınlara konuk alabileceksiniz.

YouTube canlı yayınlarına konuk

Canlı yayınlar bugün içerik platformlarının olmazsa olmazlarından birisi haline geldi. Bununla Birlikte birden Çok kişinin yer aldığı canlı yayınlara muhakkak platformlar imkân tanıyordu. Artık YouTube üzerinde de konuklu canlı yayın Muhtemel oluyor.

Ortak canlı Yayın özelliği 50 ve üzeri abonesi olan her içerik Müstahsil tarafından kullanılabiliyor. Taşınabilir uygulamada Oluştur ve Ortak canlı Yayın yolunu takip ederek Gerekli ayrıntıların girilmesi sonrasında konuğa link göndermek kâfi oluyor. konuk bekleme odasında bekledikten sonra yayına alınıyor.

Yayına yalnızca Biricik bir konuk alınıyor fakat yayın esnasında konuklar değiştirilebiliyor. Masaüstü uygulamasından yayın ayarlanabiliyor lakin kullanıcıların taşınabilir uygulamada olması gerekiyor. YouTube daha Evvel içerik üreticilerinin canlı yayın esnasında bir markanın kanalına bağlanıp tekrar yayına dönmesine müsaade veriyordu lakin konuk olmuyordu. Twitch ise Konuk Yıldız özelliği altında 5 bireye kadar Konuk alabiliyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir