Yeni Apple Watch’un ekranını LG üretebilir

Genel Oca 14, 2023 Yorum Yok
Ekran analisti Ross Young, MicroLED ekranlı Apple Watch modelleri için ekran tedarikçisinin Samsung değil LG olacağını argüman ediyor.

DSCC (Ekran Tedarik Zinciri Danışmanları) CEO’su Young, LG Display’in istikbal Apple Watch modeline yönelik microLED ekran sağlamak için Ufak bir üretim sınırı inşa ediyor. 2024’ün ikinci yarısında açılacağı söylenen tesisin microLED arka panelleri tedarik edeceği, Apple’ın ekranlarının da montajını yapacağı bildirildi. Young, bu haftanın başlarında Apple’ın 2025 baharında microLED ekranlı Apple Watch’u tanıtacağını söylemişti.

Apple’ın 2024 sonunda Apple Watch Ultra ile başlayacak kendi ekranını üretme argümanlarına da Young’dan Cevap geldi. Young’a nazaran Apple, bütün süreci üstlenmeyecek, bir ölçüde Samsung yahut LG üzere ortaklara bağlı olmaya devam edecek. Öte yandan yeni Apple Watch Ultra’nın var modellerde kıyasla daha Çok parlaklık sağlayacak daha büyük; 2.1 inç microLED ekrana sahip olacağı söyleniyor.

MicroLED teknolojisi neler getirecek? MicroLED, pikselleri oluşturan mikroskobik LED’lere sahip ve daha gerçek renk, gelişmiş HDR için yüksek kontrast ve düşük ışıkta daha uygun görüntüleme, daha geniş görme açısı, daha düşük ekran yanması mümkünlüğü, daha yüksek yenileme suratları için düşük gecikme müddeti ve uygunlaştırılmış verimlilik sunuyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir