Yapay zeka dopinginin ardından Microsoft Bing ve Edge indirmeleri fırladı

Genel Şub 09, 2023 Yorum Yok
Microsoft’un ChatGPT entegrasyonuna sahip yeni Bing arama hizmetini tanıtmasının akabinde App Store’daki Bing uygulamasının indirme sayısı hızla arttı. Birebir şey Yapay zeka tabanlı yeni özelliklerle donatılan Edge tarayıcısı için de geçerli.

Açıklanan değişiklikler kullanıcıları mutlu etmişe benziyor. Çünkü ABD App Store’da Bing uygulaması bütün fiyatsız iPhone uygulamaları ortasında 12. sıraya yükselirken, Microsoft Edge tarayıcısı Yardımcı program kategorisinde en popüler üçüncü uygulama oldu.

Bing indirmeleri dünya genelinde 10 kat arttı

Tüm bunlara ek olarak araştırma firması data.ai‘nin paylaştığı datalara nazaran Bing uygulamasının dünya genelinde yeni indirilme sayısında 10 kat artış meydana geldi. Microsoft Yapay zeka duyurularını Salı günü gerçekleştirdiği aktiflikte yapmıştı.

Bing ve Edge uygulamalarına yönelik talep patlaması, tüketicilerin bu yeni yapay zeka özelliklerine Kıymetli bir İlgi gösterdiğini ortaya koydu. Kullanıcılar Laf konusu özelliklere erişmek için yeni arama motorlarını ve öbür tarayıcıları denemeye istekli görünüyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir