Xiaomi Pad 6 serisi için muhtemel çıkış tarihi paylaşıldı

Genel Mar 19, 2023 Yorum Yok
Xiaomi Pad 5 serisi ile kullanıcılardan Olumlu yorumlar toplamayı başaran Xiaomi, sıradaki model Xiaomi Pad 6 için çalışmalara başladı. Bu bağlamda günümüze kadar birçok söylenti, yeni tablet ailesinin 2022 yılı içerisinde tanıtılacağı istikametindeydi. Lakin bu olmadı. Artık XiaomiUI tarafından hazırlanan yeni bir rapor, Xiaomi Pad 6 ve Xiaomi Pad 6 Pro’nun özelliklerine ve olası çıkış tarihine açıklık getirdi.

Xiaomi 13 Ultra lansmanına eşlik edebilir

Bilindiği üzere Xiaomi, yeni amiral gemisi telefonu Xiaomi 13 Ultra’yı vitrine çıkarmaya hazırlanıyor. XiaomiUI ise, yaklaşan Xiaomi Pad 6 serisinin Xiaomi 13 Ultra ile Bir arada 2023’ün birinci yarısında piyasaya sürüleceğini bildirdi. Lakin ailede yer alacak iki model arasından Pad 6 Pro, Çin pazarına Özel olacak.

Xiaomi Pad 6 özellikleri

Xiaomi Pad 6 serisinin, Pad 5’e misal biçimde metal Beden ve ince ekran çerçevelerine sahip olması bekleniyor. Ayrıyeten her iki tablet, ön tarafta 2560 x 1600 piksel çözünürlüğe ve 120Hz’e kadar yenileme suratlarına sahip LCD panellere sahip olacak. Öte yandan Xiaomi, daha gelişmiş kontrast ve renk için Pad 6 Pro’da OLED ekran tercihine de yönelebilir.

Yonga seti tarafında Xiaomi Pad 6’nın Snapdragon 888 yahut 870, Pad 6 Pro’nun ise Snapdragon 8 Gen 1‘den takviye alması bekleniyor. ek olarak 8 GB’a kadar RAM ve 256 GB’a kadar dahili depolama ile karşımıza çıkacak Xiaomi Pad 6 ailesi, 8MP selfie sensörü iç olmak üzere çift arka kamera kurulumu ile desteklenecek. Tabletlerin öteki öne çıkan özellikleri ortasında ise, Harman Kardon imzalı dörtlü hoparlör, Wi-Fi, Bluetooth, GPS, USB Type-C, Güç tuşuna entegre parmak izi sensörü yer alıyor. 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir