Xiaomi kullanıcılarına müjde: MIUI 14’te yerleşik reklam olmayacak!

Genel Kas 10, 2022 Yorum Yok
İnternete düşen nihayet bilgilere bakılırsa MIUI 14 arayüzü, 19 Kasım tarihinde resmi olarak tanıtılacak. Çin basınına yansıyan haberlere nazaran Xiaomi yeni sürümde Eser yazılımının en can sıkıcı özelliklerinden birini ortadan kaldırmaya hazırlanıyor: yerleşik reklam.

Çinli markanın piyasadaki akıllı telefonlarının Derhal derhal her yerinde reklam mevcut. Ayarlarda, kilit ekranında, tarayıcıda ve diğer standart uygulamalarda sıklıkla reklam görüyoruz. Devre dışı bırakmak Muhtemel lakin bunun farkında olmayanlar var. Ayrıyeten kullanıcıların bir kısmı reklamları kapatmak için ayarları kurcalama zahmetiyle uğraşmak istemiyor.

MIUI 14 güncellemesi ile bu Sorun ortadan kalkacak. mahsul yazılımında yerleşik reklam yer almayacak. Xiaomi’nin aygıtlarını kullanıcılar için daha cazip hale getirmek için bu türlü bir adım attığı belirtiliyor. Şirketin Temel emeli kullanıcı tecrübesini daha âlâ hale getirerek daha Çok alıcı çekmek.

Önceden yüklü uygulamalar ve push bildirim

Dahası da var. MIUI 14’ün önceden yüklü uygulama (bloatware) içermeyeceği argüman ediliyor. Söylenenlere bakılırsa can sıkıcı push bildirimler de ortadan kalkacak. Güncellenen arayüzde ayrıyeten Hava Durumu, Takvim ve Saat üzere stok uygulamalar tekrar tasarlanırken engelli bireyler için akıllı telefon kullanma tecrübesini kolaylaştıran arayüz modu güzelleştirilecek.

Geliştiriciler sistemin akıcılığını ve kararlılığını da unutmadılar. Alınan Geri bildirimlere nazaran Gerekli değişiklikler ve optimizasyonların yapıldığı belirtiliyor. Xiaomi geçmişte de MIUI’yi daha cazip hale getirmek maksadıyla Eser yazılımında Çeşitli değişiklikler yapmıştı. Çinli teknoloji devi MIUI 14 ile bu uğraşlarını bir adım ileriye taşımayı hedefliyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir