Xiaomi imzalı MediaTek Dimensity 8200-Ultra tanıtıldı: İşte özellikleri

Genel May 18, 2023 Yorum Yok
Akıllı telefon işlemcileri Laf konusu olduğunda pazarın kuvvetli isimlerinden MediaTek, Dimensity ailesinin yeni üyesi Dimensity 8200-Ultra yonga setini duyurdu. Pekala Xiaomi Amel birliği ile geliştirilen işlemci neler sunuyor? İşte Dimensity 8200-Ultra özellikleri.

Dimensity 8200-Ultra özellikleri

Paylaşılan ayrıntılara nazaran MediaTek Dimensity 8200-Ultra, Aralık 2021’de tanıtılan Dimensity 8200’ün güncellenmiş bir versiyonu olacak. Buna nazaran 4nm üretim sürecini Temel alan işlemcide, dört adet Cortex A78 çekirdeği ve Cortex A55 çekirdeği bulunuyor. MediaTek’e nazaran Dimensity 8200-Ultra, tanınan kıyaslama platformu AnTuTu’da 900.000 puanı aşan etkileyici bir performansa sahip.

MediaTek ve Xiaomi ortasındaki Amel birliği ise, Dimensity 8200-Ultra’nın görüntüleme yeteneklerini optimize etmek amacıyla her iki şirketin kuvvetli istikametlerinden yararlanıyor. 

Bildiğiniz üzere Xiaomi, Imaging Brain isimli imaj işleme algoritması ile anlık imaj yakalama ve gece sahneleri üzere alanlarda önemli bir muvaffakiyet elde etti. Bu noktada MediaTek, Dimensity 8200-Ultra’nın Imaging Brain algoritmasının tüm potansiyelinden yararlanacağını söylüyor.

Bunlar ortasında seri Cazibe (Burst) modunda yüzde 235’lik Hız artışına ek olarak henüz açıklanmayan 38 görüntüleme fonksiyonu bulunuyor. Münasebetiyle yeni platform, harika manzara sürece efektleri, gelişmiş performans ve Güç verimliliği ile karşımıza çıkacak diyebiliriz.

MediaTek Dimensity 8200-Ultra’dan Sıkıntı alacak birinci telefonun, Xiaomi Civi 3 olması bekleniyor. Konu hakkında yapılan açıklamada ise MediaTek Kablosuz İrtibat İş Ünitesi genel Müdür Yardımcısı Chen Junhong, ”Civi 3’ün şık tasarımı, etkileyici performansı ve inanılmaz görüntüleme yetenekleriyle tüketicileri şaşırtacağını” söyledi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir