Xiaomi iki yeni 4K TV çıkardı: 260 dolardan başlıyor

Genel Nis 29, 2023 Yorum Yok
Çinli teknoloji devi Xiaomi iki yeni Müsait fiyatlı akıllı TV piyasaya sürdü. Mi TV A55 Competitive Edition ve A65 Competitive Edition olarak isimlendirilen modeller 260 dolardan başlayan fiyatlarla ön siparişe açıldı.

Her iki televizyon da 4K çözünürlük ve 120 Hz yenileme suratına sahip DLED ekran taşıyor. Ufak olan modelin paneli 55 inç, Öteki ise 65 inç boyutunda. Laf konusu ekranlar ön panel alanının %97.5‘ini kaplıyor.

Dört çekirdekli işlemci ve 20W ses sistemi

Xiaomi’nin yeni akıllı televizyonları dört adet Cortex-A35 çekirdeği içeren işlemci, 2 GB RAM ve 32 GB dahili depolama alanıyla donatıldı. Ayrıyeten iki adet 10 watt’lık hoparlörden oluşan ses sistemiyle geldiklerini belirtelim.

Akıllı TV’lerin öbür öne çıkan özelliklerini çift bant Wi-Fi, iki HDMI 2.0 irtibat noktası, iki USB portu ve Ethernet girişi olarak sıralayabiliriz. Yazılım platformu olarak Android TV yüklü halde sunuluyorlar.

Xiaomi Mi TV A55 Competitive Edition ve A65 Competitive Edition, Çin’de sırasıyla 260 dolar ve 360 dolar fiyat etiketiyle ön siparişe sunulmuş durumda. Televizyonlar 11 Mayıs prestijiyle mağaza raflarına çıkacak.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir