Xiaomi 13’ün teknik özellikleri sızdırıldı

Genel Oca 08, 2023 Yorum Yok
Xiaomi, yeni amiral gemisi telefonu Xiaomi 13 üzerinde çalışıyor. Xiaomi’nin bir sonraki amiral gemisi serisini Xiaomi 13 serisi olarak isimlendirmesi bekleniyordu. Ancak yakın vakitte yapılan bir sızıntı, aygıtların bunun yerine Xiaomi 14 serisi olarak isimlendirilebileceğini öne sürmüştü. Bu bahis hakkında bir Xiaomi yöneticisi ise geçtiğimiz günlerde bu savları yalanladı.

İşte Xiaomi 13 hakkında ortaya çıkanlar:

Yakın bir vakitte ise Ünlü tipster Digital Chat Station, Xiaomi 13‘ün birtakım özelliklerini paylaştı. Önümüzdeki ay piyasaya sürülmesi beklenen aygıtın, Snapdragon 8 Gen 2 SoC‘den Sıkıntı alması epeyce mümkün.

Xiaomi 13’ün gerisinde yeni bir kamera sensörüne sahip olacağını ortaya koyan tipster paylaşımında aygıtın yeni bir 50MP Sony IMX8 serisi sensörle piyasaya sürüleceğini ortaya koydu. Aygıtın evvelki kuşağı Xiaomi 12, kutudan 67W süratli şarj takviyesiyle çıkarken Xiaomi 13’ün ise 120W süratli şarj dayanağıyla piayasaya sürülmesi bekleniyor.

6.2 inç AMOLED bir ekrana sahip olacak Xiaomi 13, 120Hz ekran yenileme suratına sahip olacak. Xiaomi 13 5G’nin diğer ayrıntıları şimdilik gizli tutuluyor. Fakat aygıtın, 12S Ultra’daki Sony IMX989 50MP 1 inç kamera sensörüne sahip olduğu söylenen 13 Pro 5G ile Bir arada Aralık ayında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Ayrıyeten her iki modelin de Leica ayarlı kameralarla gelmesi hayli olası.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir