Xiaomi 13 Ultra’nın 3 bin TL’lik kamera kiti karaborsaya düştü

Genel Nis 25, 2023 Yorum Yok
Geride bıraktığımız haftalarda yeni telefonları Xiaomi 13, 13 Pro ve Xiaomi 13 Ultra‘yı tanıtan Xiaomi, amiral gemisi rekabetinde ses getirmeyi başardı. Bu bağlamda Özellikle kamera dizaynıyla dikkat çeken Xiaomi 13 Ultra, şimdi şaşırtan bir haberle daha gündeme geldi. An itibariyle Çin’de satışa sunulan akıllı telefonun kamera aksesuarı, karaborsacıların eline düştü.

Xiaomi 13 Ultra’nın kamera kiti karaborsaya düştü

Bilmeyenler için geçtiğimiz hafta düzenlenen lansman etkinliğinde Xiaomi 13 Ultra, aygıtı cepte taşınabilir bir fotoğraf makinesine dönüştüren 144 dolarlık kamera aksesuarı ile tanıtıldı. Lakin yalnızca resmi kanallar üzeriden satışa sunulan bu aksesuar, karaborsacılar için yeni bir fırsata dönüşmüş durumda.

MyDrivers’a nazaran 144 dolarlık aksesuar kiti, Lahza itibariyle Çin’in ikinci el platformlarında 216 dolara kadar ulaşan fiyatlarla satılıyor. Kısaca aksesuara ulaşmak isteyen kullanıcılar, yüzde 50’ye kadar daha yüksek bir fiyat ödemek zorunda. Xiaomi ise bu hususta şimdi resmi bir İzah paylaşmadı.

Xiaomi 13 Ultra’da ise rastgele bir tedarik derdi yaşanmadığını belirtelim. Bu durum, Laf konusu kitin düşük adetlerde üretilmiş olabileceğini gösteriyor. Pekala siz bu bahiste neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşmayı unutmayın.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir