Xbox 360 kontrolcüsü geri dönüyor: Xbox Series, Xbox One ve PC’de çalışacak

Genel Oca 09, 2023 Yorum Yok
Yedinci konsol neslinin en başarılı eserlerinden olan Xbox 360, denetimcisi ile tarihe ismini yazdırmayı başarmıştı. Birçok şahıs tarafından gelmiş geçmiş en düzgün kontrolcü olarak anılan ve yeni Xbox denetimcilerinin de altyapısını oluşturan Xbox 360 denetimcisi, Microsoft’un takviyesi ile hayata dönüyor.

Hyperkin Xenon, Xbox lisansına sahip

2018 yılında Özgün Xbox kontrolcüsünü hayata döndüren Hyperkin, Xbox paydaşlığı ile 360 kontrolcüsünü de canlandırıyor. Xbox 360’ın 17.yılını kutlamak için üretilen Xenon isimli denetimci, Özgün 360 denetimcisinin bilakis sırf kablolu kullanılabiliyor lakin Aygıt artık USB-C temasına sahip. Ayrıyeten yeni jenerasyon Xbox kontrolcülerinde bulunan Menu, View ve Share tuşlarını da barındıran denetimci, bu değişiklikler dışında Özgün eserin adeta birebiri.

Siyah, beyaz, Kırmızı ve pembe renklerinde satışa sunulacak denetimci Xbox lisansına sahip ve böylelikle Xbox One, Xbox Series ve PC platformlarında problemsiz bir halde çalışabilecek. Aygıtın fiyatı yahut tam çıkış tarihi açıklanmadı lakin önümüzdeki yılın birinci aylarında piyasaya sürülmesi bekleniyor.  

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir