WhatsApp’ın yeni özelliği belli oldu: Bireysel Sohbet Kilidi

Genel Nis 05, 2023 Yorum Yok
Dünyanın en tanınan anlık iletileşme uygulaması WhatsApp, yeni yetenekler kazanmaya devam ediyor. Bu bağlamda kısa mühlet Evvel yenilenen masaüstü uygulamasını duyuran platform, şimdi de uzun müddettir beklenen Bireysel Sohbet Kilidi özelliğini kullanıma sunacak. Peki WABetaInfo tarafından WhatsApp’ın beta sürümünde keşfedilen özellik neler sunuyor? Gelin daima birlikte bakalım.

WhatsApp’a Kişisel Sohbet Kilidi geliyor

Bildirilenlere nazaran yeni Biresel Sohbet Kilidi, Whatsapp’ta halihazırda bulunan ve kullanıcıların bütün uygulamayı biyometrik kimlik doğrulama ile kilitlemesine müsaade veren ”Gizlilik” sekmesine eklenecek. Böylelikle yeni özellik, şahıs yahut Küme bilgileri ekranında bulunan belirli sohbetlerin parmak izi yahut şifre doğrulaması ile kilitlenmesine fırsat tanıyacak.

Ayrıyeten Biresel Sohbet Kilidi özelliği ile korunan sohbet iletilerinde, medya evraklarının cihaz galerisine otomatik olarak kaydedilmesi de engellenmiş olacak. Ek olarak WhatsApp, Müsait kimlik doğrulaması olmadan kilitli bir görüşme açıldığında, görüşme geçmişinin silinmesini talep edecek.

Şu anda geliştirme etabında olan bu özelliğin, kullanıcı saklılığı konusunda WhatsApp’a ekstra bir müdafaa ve saklılık katmanı ekleyeceğini söyleyebiliriz. Bununla Birlikte WhatsApp, yeni özellik hakkında henüz resmi bir doğrulama yahut çıkış tarihi paylaşmadı. Lakin gelecekteki bir güncellemeye iç edilmesi kuvvetle olası. 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir