WhatsApp’a sesli mesajlar için transkript özelliği geliyor

Genel Nis 29, 2023 Yorum Yok
Tanınan iletileşme uygulaması WhatsApp, rakiplerini geride bırakmak ve kullanıcı memnuniyetini artırmak için yeni özellikleri test etmeye devam ediyor. Ortaya çıkan yeni bir rapora göreyse şirket şimdilerde sesli iletiler için yeni bir özelliği test ediyor.

Sesli iletileri dinleyemeyeceğiniz ortamlarda altyazı kullanabileceksiniz

WABetaInfo tarafından paylaşılan bir rapora nazaran WhatsApp iOS beta uygulamasında, sesli bildiriler için transkript özelliği kullanıma sunuldu. Aşağıdaki ekran manzarasından de görebileceğiniz üzere transkripsiyon bildiri balonuna eklenerek kullanıcıların okuması kolaylaştırılmakta.

Sesli notlar için transkripsiyon özelliği, kullanıcıların bildiri içinde belirli bilgileri aramasına da İmkan tanımakta. Bir sesli not yazıya döküldüğünde, metin dizine eklenerek aranabilir hale de gelmekte. Yani bir kullanıcı uzun bir sesli notta belli bilgileri arıyorsa yahut aradığı içeriğin hangi sesli notta olduğunu hatırlamıyorsa, arama çubuğunu kullanarak ilgili anahtar kelimeyi yahut söz öbeğini kolaylıkla aratabilir. Böylelikle transkripsiyon, metnin bildiri içinde göründüğü yeri vurgulayacaktır.

Şimdilik test etabında olan bu özellik, beta kullanıcılarına faal bir formda gelmekte. Şayet bu özelliği kapatmak yahut etkinleştirmek istiyorsanız, WhatsApp Ayarları > Sohbetler > Sesli İleti Dökümleri’nden bunu Denetim edebilirsiniz. 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir