WhatsApp yeni masaüstü uygulamasını duyurdu: İşte yenilikler

Genel Mar 23, 2023 Yorum Yok
Meta’ya ilişkin tanınan iletileşme uygulaması WhatsApp, yeni özellikler kazanmaya devam ediyor. Bu bağlamda uzun müddettir aygıtlar ortası iletileşme ve arama tecrübesine odaklanan platform, nihayet Windows için yenilenen masaüstü uygulamasını duyurdu. Yeni uygulama, daha yüksek hızlar, güvenlik ve gelişmiş arama özelliklerini beraberinde getiriyor.

Daha az kaynak kullanımı ve yeni özellikler

Hatırlayacak olursak Whatsapp’ın masaüstü uygulamasında daha süratli Aygıt bağlama, aygıtlar ortasında gelişmiş senkronizasyon, temas önizlemeleri ve çıkartmalar iç olmak üzere nihayet vakitlerde Türlü iyileştirmeler gördük. Lakin görünüşe nazaran platform, bu tecrübesi bir üst noktaya taşımayı planlıyor.

Bugün WhatsApp, Windows kullanıcıları için 8 bireye kadar imajlı Küme görüşmeleri ve 32 şahsa kadar sesli aramalara destek sunacağını duyurdu. ek olarak uçtan uca şifrelemeile güncellenen platform,bu sınırları gelecekte daha da yükseltmeyi planlıyor. Ayrıca yeni sürümün, daha az kaynak kullanımı ve kararlılık iyileştirmeleri ile Electron yazılım çerçevesini geride bıraktığını söyleyelim.

Bilmeyenler için Electron çerçevesine sahip uygulamalar günümüzde işletim sisteminden sonlu bir formda faydalanıyor. Bu bağlamda uygulama artık Lokal olduğundan, yani Özellikle Windows için tasarlandığından çok daha süratli ve sağlam olacak. An prestijiyle Windows Store’da kullanıma sunulan yeni WhatsApp uygulamasına buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir