WhatsApp veri hırsızlığını zorlaştırıyor

Genel Nis 23, 2023 Yorum Yok
Dünya çapında milyarlarca kullanıcısı olan WhatsApp haliyle dolandırıcıların ve hırsızların da bir numaralı uğrak yerlerinden birisi oluyor. Bir kullanıcının bilgilerini çalmanın yollarından birisi olan yeni bir Aygıt üzerinden erişime Tedbir alınıyor.

WhatsApp güvenliği arttırıyor

Yapılan açıklamaya nazaran bir kullanıcının yeni bir aygıtına WhatsApp kurduğu durumlarda, eski aygıtındaki WhatsApp hesabından bu aygıtı doğrulaması istenecek. Böylelikle farklı şahısların WhatsApp hesabına erişmesi engellenecek. Firma yalnızca kuşkulu heyetim algılandığında bu prosedürün devreye gireceğini belirtiyor. Kişinin eski aygıtına erişimi yok ise firmadan ikinci bir Biricik kullanımlık giriş şifresi isteyebilecek.

WhatsApp bunun haricinde arka planda kuşkulu devinim algılamasını de devreye sokuyor. Kullanıcıların uygulama ile etkileşimlerini öğrenen bu metot, ziyanlı yazılımların Dizi dışı hareketlerini tespit ederek engelleyebiliyor. Kullanıcı ise bu esnada rastgele bir kesinti yaşamıyor. öbür taraftan kullanıcılar arkadaşları ile kontaklarının şifrelenmiş olup olmadığını Şifreleme menüsüne giderek kare kod yahut 60 haneli karşılaştırma kodu ile Denetim edebilecek. Bu güncellemeler önümüzdeki haftalarda kullanıcılara sunulmuş olacak.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir