WhatsApp, çoklu telefon desteğine kavuşuyor!

Genel Nis 26, 2023 Yorum Yok
Hatırlayacak olursak 2021 yılında WhatsApp, birebir kullanıcı hesabının apansızın Fazla aygıtta kullanılmasını sağlayan çoklu Aygıt özelliğini duyurdu. Artık platformun zevk toplayan bu özelliği, yeni yetenekler kazanıyor. Bugün yapılan duyuruda WhatsApp, Biricik bir WhatsApp hesabının beş farklı telefonda kullanabileceğini duyurdu.

WhatsApp, telefonlar için çoklu Aygıt dayanağına kavuşuyor

Bildirilenlere nazaran WhatsApp, tıpkı WhatsApp Web, tablet ve masaüstünde olduğu üzere telefonlarda da en Çok beş aygıta kadar destek sunacak. Ek olarak bağlı her telefon, mesajlar, medya ve aramalar konusunda uçtan uca şifreleme sunacak. Ayrıyeten WhatsApp, tercih edilen anne aygıtın ”uzun bir müddet etkin” olmadığı takdirde, bütün Yardımcı aygıtlardan çıkış yapılacağını belirtiyor. 

Yeni fonksiyonelliğin WhatsApp’ın beklenen özellikleri ortasında yer aldığını belirtelim. Hakikaten kullanıcılar artık WhatsApp oturumunu kapatmadan birden Çok telefon ortasında geçiş yapabilecek. Ayrıyeten bir Whatsapp hesabıyla birden Çok telefon kullanabilecek. Yeni özellik Lahza itibariyle kademeli olarak yayınlanmaya başladı. Önümüzdeki haftalarda ise genel kullanıma açılacak.

Ayrıca tanınan platform, çoklu aygıtlar için yeni bir doğrulama usulü de geliştiriyor. Şu anda sırf WhatsApp Web sürümünde görünen bu özellik, QR kod yerine tek seferlik bir kod üzerinden Aygıt bağlantısına İmkan tanıyacak. Yeni giriş prosedürünün gelecekte daha Çok platformda erişilebilir olması bekleniyor. 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir