watchOS 9.4 yayınlandı: İşte Apple’ın bahsetmediği yeni özellik

Genel Mar 28, 2023 Yorum Yok
Desteklenen Apple Watch modelleri için watchOS 9.4 güncellemesi yayınlandı. Apple, güncelleme notlarında bahsetmedi fakat yeni watchOS 9 sürümüyle Bir arada artık yerleşik uygulamalar silinebiliyor. Apple Watch kullanıcıları, direkt saatlerinden, yüklü gelen uygulamaları kaldırabiliyor.

Saatle gelen uygulamalar artık silinebiliyor

watchOS 9.4 öncesinde Apple’ın kendi uygulamalarının tümü kaldırılamıyordu. Hiç muhtaçlık duyulmayan Watch uygulamaları saatte Gereksiz yer kaplıyordu. Apple’ın güncellenen listesine nazaran, watchOS 9.4 ve sonraki sürümlerde Aktivite, Derinlik, Acil durum Uyarısı, Bul, Nabız, Haritalar, Cüzdan, İdman ve Dünya Saati artık silinebiliyor.

Apple Watch’da yerleşik uygulamayı silme

  1. Digital Crown’a basarak bütün uygulamaları görüntüleyin.
  2. Görünüm seçenekleri çıkana dek ekrana basılı tutun.
  3. Uygulamaları düzenle’ye dokunun.
  4. Silmek istediğiniz uygulamada Sil butonuna dokunun.
  5. Uygulamayı Sil’e dokunarak onaylayın.
  6. Digital Crown’a basın.

Apple’ın da uyardığı üzere, yerleşik uygulamaları silmek saatin Temel fonksiyonlarını etkileyebilir. Örneğin; kalp uygulamasını silmeniz durumunda Apple Watch artık düşük ve yüksek kalp atış suratı, sistemsiz ritim, kardiyo fitness bildirimlerini göndermeyecektir.

watchOS 9.4 yenilikler

watchOS 9.4 güncellemesi, yeni emoji karakterlerini destekliyor. Güncelleme, birebir vakitte uyandırma alamlarında kazara iptalleri önlemek için sessize alma hareketiyle susturulmasını önleyen bir değişiklik getiriyor. watchOS 9.4 güncelleme boyutu; 194MB. İşte watchOS 9.4 güncelleme notları:
  • Uyandırma alarmları, uyku sırasında kazara iptalleri önlemek için artık baştan sona sessize alma hareketiyle susturulmaz.
  • Geriye dönük yumurtlama kestirimleri ve döngü sapma ihtarları ile Döngü izleme özellikleri artık Moldova ve Ukrayna’da destekleniyor.
  • AFib Geçmişi artık Kolombiya, Malezya, Moldova, Tayland ve Ukrayna’da mevcut.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir