Ünlü modelin hipergerçekçi dijital ikizi oluşturuldu: Sanal podyumlar yaklaşıyor

Genel Nis 25, 2023 Yorum Yok
Muhteşem model Eva Herzigova dünyanın en tanınmış yüzlerinden birisine sahip. Model olarak çalıştığı 30 yılı aşkın mühlet boyunca dünyanın dört bir yanındaki podyumlarda, reklam kampanyalarında ve mecmua kapaklarında yer Meydan İsim artık, 50 yaşında. Lakin MetaHuman ile oluşturulan hipergerçekçi dijital ikizi ile sonsuza kadar sanal defilelerde uzunluk gösterebilir.

MetaHuman giderek yaygınlaşıyor

Eva Herzigova sanal yapım stüdyosu Dimension Studios ile Birlikte yarattığı MetaHuman’i ile nihayet derece hakikat, üç boyutlu dijital ikizi sayesinde sonsuza kadar çalışma bahtına sahip diyebiliriz. Yapılan basın açıklamasına nazaran Herzigova, 70 yüksek çözünürlüklü kamera ile tarandı ve gerçekçi dijital avatarın oluşturulmasına Yardımcı olmak için “motion capture” çekimleriyle hareketleri kaydedildi.

Açıklamada şöyle deniyor: “Bu, oluşturulan Herzigova MetaHuman’ının tekrar giydirilebileceği, poz verebileceği, ışıklandırılabileceği, saçının ve makyajının tekrar şekillendirilebileceği, bedeninin ve Çehre tabirlerinin devinim yakalama yahut klâsik animasyon kullanılarak canlandırılmaya Amade olduğu manasına geliyor.”
MetaHuman teknolojisinin gerisinde ise Epic bulunuyor. Epic, gerçekçi dijital beşerler yaratmayı kolaylaştırmak için MetaHuman’larını birinci Sefer 2021’de tanıttı ve o vakitten beri onları Daimi olarak geliştirmeye devam ediyor. Bu ortada Herzigová kendini MetaHuman’a dönüştüren Biricik Değerli şahıs değil: NBA süperstarı Luka Doncic,Eylül ayında kendisinin bir MetaHuman versiyonunu tanıttı. ek olarak geçtiğimiz ay Hellblade 2‘nin harikulâde Çehre animasyonları için MetaHuman teknolojisinin kullanıldığı açıklanmıştı. Çabucak üstten o habere de ulaşabilirsiniz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir