Twitter uygulamaları ücretli hale geliyor

Genel Şub 03, 2023 Yorum Yok
Twitter’ı satın almasından bu yana adeta sinekten yağ çıkararak kârlılığını arttırmaya çalışan Elon Musk’ın nihayet icraatı fiyatlı üçüncü taraf uygulamalar olacak. Bir müddet Evvel API erişim kesilen uygulamalar için yeni siyaset muhakkak oldu.

Ücretli Twitter uygulamaları

Geçtiğimiz haftalarda Twitterrific üzere üçüncü taraf uygulamaların Twitter API’lerine erişim bir anda kesilmiş ve bu kararın şirket tarafından şuurlu bir formda alındığı ortaya çıkmıştı. Sebebi de muhakkak oldu.

Yeni mukaveleler mucibince 9 Şubat tarihinden itibaren Twitter API’lerine fiyatsız erişim büsbütün kaldırılıyor. API’lere erişmek isteyen firmalar ve geliştiriciler aylık olarak makul bir fiyat ödemek zorunda. Twitter muhtemelen erişim sayısına nazaran değişen seçenekler sunacak çünkü standart bir abonelik seçeneğinin yakın vakitte tanıtılacağı belirtilmiş. Yani standart yahut premium biçiminde seçenekler olacak.

Bu durum Twitter uygulamalarını kullananları Olumsuz etkileyecek çünkü hizmetin devam etmesi için fiyat ödemek zorunda kalacaklar. Ağır kullanıcısı olan ve daha sık API erişimi isteyen uygulamalar muhtemelen premium fiyatlandırmaya tabi olacak. Bu durumda az kullanıcılı Twitter uygulamalarının biraz daha ucuz olacağını söylemek mümkün.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir