Twitter DM’leri şifreleniyor: Musk bile okuyamayacak!

Genel May 10, 2023 Yorum Yok
Elon Musk, Twitter’da değişiklikler yapmaya devam ediyor. Musk, Salı günü platform üzerinden yaptığı açıklamada direkt iletilerin artık şifreleneceğini söyledi. Ayrıyeten Twitter, yakında kullanıcıların sesli ve imajlı görüşme yapmasına müsaade verecek.

Musk: Başıma silah dayasalar bile DM’lerinizi göremem!

Musk’ın açıklamasına nazaran, Twitter uygulamasının yeni sürümü, kullanıcıların sırf en yeni mesaj dizisini değil, bir dizideki rastgele bir iletiyi yanıtlamasına müsaade verecek. Kullanıcılar, rastgele bir emojiyi de reaksiyon olarak seçebilecek. En değerlisi DM’ler şifrelenecek. Şifrelenmiş bildirilere Twitter bile erişemeyecek. Musk’ın bile erişemeyecek olması tartışılır fakat saklılık ismine hoş bir gelişme. Hatırlanacağı üzere geçmişte üçüncü parti uygulama geliştiriciler, birtakım kullanıcıların Özel iletilerine erişmiş, Twitter da bu açığı kabul etmişti.

Musk, Twitter’ın yeni sesli ve imajlı konuşma özelliği üzerinde çalıştığını da söyledi. Kullanıcılar, telefon numaralarını vermeden platformdaki rastgele biriyle konuşabilecek. Twitter, şu anda kullanıcıların Spaces ile sesli canlı konuşmalarına müsaade veriyor fakat bu konuşmalar herkese Aleni ve Küme sohbetleri gerçekleştiriliyor.

Bu ortada, Nisan ayında Twitter kullanıcılarının sadece kendi belirlediklerle bireylerle yaptıkları konuşmalar herkese açılmıştı. Twitter, bu yanılgıyı kabul etti ve yanlışın düzeltildiğine dair kullanıcıları e-posta ile bilgilendirdi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir