TurkNet, Speedtest’in 2022 Üçüncü Çeyrek Raporu sonuçlarına göre yine zirvede!

Genel Kas 10, 2022 Yorum Yok
Müstakil internet Hız testi platformu Speedtest, kullanıcıların yaptığı testlere nazaran hazırladığı 2022 üçüncü çeyrek sonuçlarını açıkladı. Türkiye’nin en süratli internet servis sağlayıcıları (İSS) belli oldu.

2022’nin Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarında sabit internet ile yapılan testleri kapsayan rapora nazaran indirme suratı, gecikme ve tutarlılık bedellerinde en süratli İSS TurkNet oldu. TurkNet, evvelki raporlarda elde ettiği başarıyı bu çeyrekte de sürdürdü.

En Süratli İSS TurkNet!

Rapora nazaran TurkNet kullanıcıları ortalama 50,94 Mbps download (indirme) hızı elde etti. İkinci sırada 39,53 Mbps ile Türksat Kablo yer alırken Türk Telekom listenin sonunda yer aldı. 2022 2. çeyreğinde de TurkNet 47,43 mbps indirme süratiyle birinciydi. Üçüncü çeyrekte yapılan testlerde TurkNet internet suratının yükseldiği görülüyor.

Gecikme süreleri

Gcikme müddetlerinde en düzgün sonucu 14 ms ile TurkNet verdi. Türksat Kablo ikinci sırada yer alırken Vodafone 36 ms ile sonuncu oldu. Gecikme mühleti ne kadar düşük olursa, ilişkideki gecikme mühleti o kadar az oluyor.

Tutarlılık (Consistency)

Speedtest raporlarında tutarlılık isimli bir puanlama ile, kullanıcıların yaptıkları testlerin yüzde kaçının en az 25 Mbps download ve 3 Mbps upload suratı elde ettiği gösteriliyor. TurkNet kullanıcılarının yaptıklarının testlerin yüzde 77,55’inde bu suratlar elde edildi. Türk Telekom’da ise tutarlılık oranının yüzde 43,2 olduğu görülüyor. Bu da test yapan kullanıcıların yarısından fazlasının 25 Mbps’den düşük download yahut 3 Mbps’den düşük upload suratı elde ettiğini gösteriyor.

Şehirlere nazaran kıyaslamaya baktığımızda ise Ankara’nın bu çeyrekte İstanbul’u geçtiği görülüyor. Upload suratında ise İstanbul birinci sırada yer almaya devam ediyor.

TurkNet neden birinci?

TurkNet, müşterilerine hem kota hem de Hız açısından sınırsız internet sunuyor. Kullanıcılar, Hız limitine takılmadan altyapının desteklediği azamî süratte interneti kullanıyor. Ayrıyeten TurNet GigaFiber ile ayda 139,90 TL’ye 1.000 Mbps’ye kadar upload ve download suratı elde ediliyor. Bunun yanı Dizi Yıl sonuna kadar 1.000.000 haneye GigaFiber altyapısı sunulması planlanıyor. TurkNet’in web sitesindeki Adresimde GigaFiber Mevcut Mı? sayfasını kullanarak adresinizde GigaFiber olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Eğer altyapınızda TurkNet GigaFiber yoksa dakikalar içerisinde talebinizi oluşturabilirsiniz. anne sayfadaki “GigaFiber İstiyorum” butonuna tıklayıp ve bilgileri doldurabilirsiniz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir