Türk Telekom’un ortak olduğu MentalUp, 2022’de 5 milyon yeni kullanıcıya ulaştı

Genel Oca 31, 2023 Yorum Yok
Türk Telekom’un ortak olduğu oyunlaştırılmış eğitim platformu MentalUp dünge genelinde büyümeye devam ediyor. Şirketten yapılan açıklamaya nazaran MentalUp, 2022 yılında 15 farklı ülke pazarında 5 milyon yeni kullanıcı edindi.

MentalUp’un Yekün kullanıcı sayısı 15 milyona ulaştı. 2023 yılı sonunda Afrika ve Orta Avrupa ülkelerinde de aktiflik göstererek 30 milyon kullanıcıya ulaşılması hedefleniyor.

4-13 ıslak ortası çocukların hünerlerini geliştirmek için oyunlaştırılmış eğitim idmanları ve fizikî aktiviteler içeren MentalUP, Apple App Store’un ABD mağazasında 6-8 ıslak çocuk kategorisinde en Fazla indirilen 10 uygulamadan biri oldu. TÜBİTAK ve Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın BiGG Spor Ödülleri’nde birinci 10 proje ortasında yer aldı.

MentalUp’a Event Center ismi verilen bir özellik eklendi. Event Center’da 150’dan Çok oyunlaştırılmış beyin idmanı ve 210’u aşkın animasyon tabanlı fitness antrenmanı bulunuyor. Event Center bünyesindeki etkinliklere 500 binden Çok çocuk iştirak gösterdi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan TT Ventures genel Müdürü Muhammed Özhan, “Oyunlaştırılmış eğitim platformu MentalUP’ın dünya genelindeki kullanıcı sayısı günden güne artıyor. MentalUP, 2022 yılında ortalarında Amerika Birleşik Devletleri (ABD), Avustralya, Kanada, İngiltere üzere ülkelerin de bulunduğu 15 farklı ülke pazarında 5 milyon yeni kullanıcıya hizmet vermeye başladı. Türk Telekom’un 2016’da PİLOT programıyla desteklediği ve akabinde TT Ventures ile ortak olduğu teşebbüsün, eğitim alanında ayrım yaratan çalışmalarına takviye olmaktan gurur duyuyoruz” dedi.

2023 amaçlarını açıklayan MentalUP Kurucu Ortağı Emre Özgündüz, “MentalUP olarak, 2022’de İç pazarda kendi ıslak kategorisinde en Fazla kullanıcıya sahip uygulamalardan biri olduk. Türkiye özelindeki tecrübelerimizi küresel pazarlara açmak maksadıyla 2022 yılında farklı pazarlarda büyüme çalışmalarına yük verdik. Bu doğrultuda, dünya genelinde 5 milyon yeni kullanıcı kazanarak toplamda 15 milyon kullanıcıya ulaştık. Maksadımız, 2023 yılı sonunda Afrika ve Orta Avrupa ülke pazarlarında da göstereceğimiz büyümeyle Birlikte Yekün 30 milyon kullanıcıya ulaşmak” tabirlerini kullandı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir