Tecno katlanabilir ve uzayabilir telefonu ortaya çıktı

Genel Oca 19, 2023 Yorum Yok
Yavaş yavaş akıllı telefon üreticileri Değerli bir pazar haline gelen katlanabilir akıllı telefon konseptini benimsemeye başladı. Samsung Aleni Ara lider olsa da oyuncuların sayısı giderek artıyor.

Tecno Phantom Vision V geliyor

Ülkemizde de yerli üretime başlayan Çinli Tecno markası katlanabilir bir akıllı telefon üzerinde çalışıyor. Samsung’un kısa mühlet Evvel gösterdiği konsepte emsal olarak bu telefon da hem katlanıyor hem de uzuyor lakin bir farkı var.

Açıldığı Vakit 8 inç olduğu varsayım edilen İç ekran uzadığı Vakit ise 10.1 inçe ulaşıyor. Böylelikle standart bir tablet boyutuna kavuşabiliyor. Hariç kısmında genel kullanım için bir ekran yer alırken kamera adasının Çabucak altına ise Ufak bir ekran daha pozisyonlandırılmış. Bu ekran gelen bildirimleri ve muhakkak uygulamaları gösterebiliyor.

Tek bir katman içerisine 11 Tane işlevsel katman entegre eden Tecno Phantom Vision V havacılıkta kullanılan titanyumdan imal edilmiş. Bir nevi Galaxy Z Flip ve Galaxy Z Fold birleşimi diyebiliriz. Şimdi Tecno bu konsepti resmi olarak tanıtmadı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir