TCL Breeva Pro 400 Premium hava temizleyici: Fiyat/Performans canavarı

Genel Şub 20, 2023 Yorum Yok
Gelişen Sanayi ve yüksek teknoloji her ne kadar hayatı kolaylaştırsa da artan hava kirliliği gizli bir tehdit olmaya devam ediyor. Hava kalitesinin düşmesiyle Birlikte astım, koah hatta kanser hadiselerinde artış görülüyor. Bu noktada hava temizleyici eserler devreye giriyor ve TCL Breeva Pro 400 Premium, almış olduğu tasarım ödülüyle dikkat çekiyor.

Daha Fazla TV eserleriyle tanınan TCL, tüketici elektroniğinin neredeyse her noktasında bulunan bir firma. TV’lerden robot süpürgelere uzanan geniş Eser yelpazesine bir mühlet Evvel ise Breeva Pro 400 Premium hava temizleme aracını ekleyen TCL, pak bir mesken ortamı vadediyor.

IF tasarım ödüllü

TCL Breeva Pro 400 Premium, her meskene Ahenk sağlayacak biçimde dizayn edilen minimalist bir dizayna sahip, kaldı ki bu şık görüntü IF 2022 tasarım mükafatına de layık görülmüş durumda. Dizaynın cazipliği bir yana, Breeva Pro 400 Premium yetenekleri bakımından da kuvvetli özelliklere sahip. Eser, 42 metrekareye kadar bir kapsama alanı sunarken ve bu Meydan içerisinde saniyede 400 metreküp CADR (Temiz Hava Dağıtım Hızı) düzeyinde arındırma yapabiliyor.

Breeva Pro 400 Premium, yüksek performanslı filtreleme sistemi sayesinde yüzde 99,97 oranlar havadaki alerjenleri, partikülleri ve diğer kirliliğe yol açan hususları yakalayabiliyor. TCL bu yüksek performansı 5 katmanlı filtreleme ile elde diyor ve anyon teknolojisi ile de toplanan partiküller yok ediliyor.

Yüksek filtreleme performansı

Filtrelerden bahsetmişken, TCL bu aygıtta Antibakteriyel Filtrasyon Sistemini kullanıyor. Aygıt birinci fazda yıkanabilir bir ön filtre kullanıyor. İkinci adımda H13 HEPA standardında filtreye yer veren Eser akabinde ise etkin karbon filtre, breeva Shild Anyon ve UV-C sterilizasyon uygulamalarıyla yüksek oranda temizleme elde ediyor.

Üründe yer Meydan H13 HEPA filtresi 7/24 sürekli kullanımda 4 aylık (2880 saat) üzere uzun bir kullanım sunuyor. diğer hava temizleyicilerde olduğu üzere bu filtrenin de muhakkak aralıklarla değiştirilmesi gerekiyor. Bununla Birlikte bu HEPA filtre, hava kalitesinin artırılmasında kritik bir rol oynuyor. Evcil hayvan tüyleri, akarlar, polen, mikroplar, organik bileşenler, koku, duman ve ziyanlı gazlar bu HEPA filtresi ile toplanıyor.

Akabinde ise yüksek voltajlı iyonizasyona sahip Anyon teknolojisi ile kullanıcıları toksinlerden ve tozdan korumak için havadaki Fazla Ufak parçacıkları toplayarak bertaraf ediyor. Breeva Pro 400 Premium’un bir diğer filtreleme formülü olan UV ışınları da Yeniden sterilizasyon için bakteri ve mikroorganizmaların DNA ve RNA’sını yok ediyor.

TCL Breeva Pro 400 Premium temelinde akıllı bir Eser diyebiliriz. Eser, üzerinde yer alan lazer toz sensörü ve VOC sensörü sayesinde İç hava kalitesini ölçüyor. Bu sayede havadaki partiküller, uçucu organikler, Örneğin sigara dumanı ve evcil hayvan kokusu tespit ediliyor. Bu ziyanlı bileşenler otomatik mod sayesinde var filtreler ile direkt toplanıyor.

Ayarlanabilir kullanım

Breeva Pro 400 Premium, farklı kullanım senaryoları için de Gerekli özelliklerle donatılmış durumda. Aygıt üzerinde yer Meydan fan ikonu sayesinde fan suratı 1 ila 3 kademe arasında değiştirilebiliyor. Benzeri formda saat ikonu ile de 1 ila 8 saat ortasında çalışama süreleri elde edilebiliyor. Eserde çocuk kilidi de bulunduğunu belirtelim.

Bu ortada Yine eserin Denetim panelinde yer Meydan filtre ikonu, Breeva Pro 400 Premium’un filtre ömrünü gösteriyor. Bu simge kırmızıya döndüğünde filtreyi değiştirmek gerekiyor. Denetim panelindeki yaprak sembolü ise ortamın hava kalitesini gösteriyor. ak ışık; uygun, sarı ışık; orta, Kırmızı Fer ise Kötü hava kalitesini işaret ediyor.

Uygulama ve sesli asistan desteği

TCL Breeva Pro 400 Premium, Wi-Fi ağına da Sıkıntı düğmesine 3 saniye basılı tutulduğunda bağlanabiliyor. Bu sayede telefonunuza kurduğunuz TCL Home uygulaması ile File üzerinden Breeva Pro 400 Premium’u Denetim etmek Mümkün oluyor.

Uygulama üzerinden ortamın hava kalitesinin durumu anlık olarak görülebiliyor. Birebir vakitte uygulama üzerinden Aygıt kapatıp açılabiliyor, filtrenin kalan kullanım müddeti görülebiliyor ve fan Hız ayarı yapılabiliyor. Yeniden uygulama sayesinde UV-C ve Anyon özellikleri de açıp kapatılabiliyor. Öte yandan Breeva Pro 400 Premium’un yazılım güncellemelerinin de TCL Home uygulaması aracılığıyla yapıldığını belirtelim.

TCL Breeva Pro 400 Premium, ses konusunda da epey başarılı bir aygıt. Ses seviyesi en düşük 26 dB, en yüksek ise 52 dB seviyesine çıkıyor. En düşük seviye fısıltı altı bir gürültü oluşturuyor. ek olarak TCL Home uygulamasının yanı Dizi ürün Alexa ve Google Asistan ile de entegre bir halde çalışabiliyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir