Steve Jobs imzalı bir çek açık artırmayla rekor fiyata satıldı!

Genel May 12, 2023 Yorum Yok
Apple’ın kurucusu Steve Jobs, gerek hayat kıssasıyla gerekse muvaffakiyet hikayeleriyle dünyadaki teknolojiye Aka manada taraf veren yegane isim. O denli ki vefatından sonra ona ilişkin olan eşyalar ya da onun Özgün imzasının olduğu değerli dokümanlar, ortadan yıllar geçtikçe daha da pahalanıyor. Tabi bu eşyaları değerli kılan en Değerli etken öyküleri.

RR Auction tarafından düzenlenen Aleni artırmada, Steve Jobs tarafından imzalanmış bir Apple Computer Company çeki 106.985 dolara satıldı. Çek, 1976 yılında Jobs tarafından doldurulup imzalanmış ve şimal Kaliforniya’daki teknoloji şirketlerine hizmet sunan bir danışmanlık firması Crampton, Remke & Miller INC. ismine düzenlenmiş.

Garajda çalıştıkları telesekreterlik hizmetinin adresi

Jobs’ın çekini 770 Welch Rd.,Ste. 154, Palo Alto adresindeki birinci Apple adresini kullanması nedeniyle dikkate değer olduğunu düşünen epeyce Fazla şahıs Mevcut ki bu türlü uçuk bir fiyata satılmış. Bu adres aslında Jobs ve Wozniak’ın Birlikte garajda çalışırken kullandıkları telesekreterlik hizmetinin adresi. Bu müzayedenin koleksiyoncular tarafından Aka İlgi çektiği ise Aleni bir gerçek.

Steve Jobs ve Wozniak tarafından imzalanmış bir Öbür eski çek ise geçtiğimiz sene Aleni artırma ile 164.000 dolara satılmıştı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir