Sony PlayStation 5 Pro için muhtemel çıkış tarihi paylaşıldı

Genel Oca 23, 2023 Yorum Yok
Yarı iletken ve tedarik problemlerinin sona ermesinin akabinde, Microsoft ve Sony arasında yaşanan konsol rekabeti Hız kazanmaya başlıyor. Yakın tarihli birçok sızıntı, Sony’nin yeni bir Playstation 5 sürümü üzerinde çalıştığını bizlere göstermişti. Fakat bu sürümün bir Slim mi yoksa Pro model mi olacağı açıklanmadı. Artık yeni paylaşılan bilgiler, Playstation 5 Pro’nun Değerli bir yükseltme ile yolda olduğunu gösteriyor

PlayStation 5 Pro için olası çıkış tarihi paylaşıldı

Konuya yakın bir kaynağa nazaran Sony, Playstation 5 Pro’yu 2023’ün birinci yarısında piyasaya sürmeyi planlıyor. Hatırlayacak olursak Playstation 4, 15 Kasım 2013 tarihinde piyasaya sürülmüştü. Tanınan konsolun Pro sürümü ise üç yıllık bir bekleyişin akabinde 10 Kasım 2016’da kullanıcılara sunuldu. Playstation 5’in ise 2020 yılında çıkış yaptığını düşünürsek, Playstation 5 Pro savlarının gerçeklik hissesi olduğunu söyleyebiliriz.

Bununla Bir arada Japon teknoloji devi, şimdi PS5 Pro söylentilerini doğrulamadı. Lakin sızıntı kaynağı, şirketin Nisan 2023 tarihli bir lansman için hazırlandığını ve yeni konsolda sıvı metal yerine sıvı soğutma tahliline yer verileceğini söylüyor. Çünkü bu tercih, kısa bir müddet Evvel Playstation 5’de ortaya çıkan sıvı metal sorunundan kaynaklanıyor olabilir. 

Ayrıca Sony, PS5 Pro’da yenilenen termal dizayna ek olarak AMD RDNA 3 tabanlı yeni bir APU’ya da yer verebilir. Lakin bu bilgiler için biraz daha beklememiz gerekecek. Önümüzdeki haftalarda yeni konsol hakkında daha Çok ayrıntının ortaya çıkacağını düşünüyoruz. 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir