Sony: Activision’un satılması oyun ekosistemini tehdit ediyor

Genel Oca 10, 2023 Yorum Yok
Sony‘nin Birleşik Krallık düzenleyicilerine gönderdiği nihayet mektupta, Microsoft ile Activision birleşmesine Aka ölçüde karşı çıktığını bir Defa daha belirtiyor. Sony, kaygısını lisana getirirken Call of Duty üzere milyar dolarlık serilere de dikkat çekiyor.

Sony’nın Birleşik Krallık düzenleyicilerine gönderdiği bu name firmanın Microsoft’un Activision’u satın almasına yönelik bir Cevap değil. İngiliz rekabet konseyi CMA, tarafından 14 Ekim’de firmalardan istenen Geri bildirimlere bir karşılık niteliğinde. Hasebiyle mevcutta bulunan aktüel gelişmeler bu metinde yer almıyor ve münasebetiyle Phil Spencer tarafından yapılan nihayet açıklamaları, Örneğin 10 yıllık Call of Duty teklifinden bahsedilmiyor.

Sony şiddetle karşı çıkıyor

Öte yandan Sony, bu açıklamalarla Birlikte Microsoft ile Activision birleşmesinden bırakın dert duymayı artık mutlaka bu türlü bir birleşmemenin yapılmaması gerektiğini belirtiyor. Sony ayrıyeten kimi Misli ve yürekli yorumlar da yapmış durumda.

Sony, muahedenin bir Tüm olarak bütün oyun sanayisini tehdit ettiğini ileriye sürüyor. Argümanlar epeyce uzun soluklu, lakin Sony’nin CMA’nın Activision birleşmesinin sadece Sony’yi değil, Birleşik Krallık’taki tüketicileri ve görüntü oyunları sanayisindeki rakipleri Olumsuz etkileyebileceğinin altını çiziyor.

“İşlem, kritik bir anda oyun ekosistemini tehdit ediyor. Yeri doldurulamaz bir oyun serisi olan Call of Duty’yi Müstakil ellerden alıp Microsoft’un nihayet derece başarılı Xbox oyun sistemi, lider Xbox Game Pass çoklu oyun abonelik hizmeti, baskın PC işletim sistemi ve başkan bulut platformu ile birleştirecek. kuvvetli rekabeti sürdürmenin, tüketicileri ve Müstakil geliştiricileri muhafazanın Biricik yolu, Activision’ın Müstakil olarak sahiplenilmesini ve Denetim edilmesini sağlamaktır.”

Görünen o ki Micorosft’un Activision-Blizzard’ı satın almasının altından daha Fazla su geçecek üzere görünüyor. Hem Avrupa kıtasında hem de ABD tarafından ağır bir inceleme altında olan bu satın alımın onaylanıp onaylanmayacağı hala daha meçhul durumda.

Activision Blizzard’ın elinde Call of Duty serisi, Overwatch, Crash Bandicoot serisi, Guitar Hero serisi, Skylanders serisi, Spyro the Dragon serisi, Tony Hawk’s serisi, Diablo serisi, Hearthstone, Heroes of the Storm, StarCraft serisi, Warcraft serisi ve Candy Crush Saga üzere Kıymetli markalar bulunuyor.

Microsoft, 18 Ocak 2022’de Activision Blizzard’ı 68,7 milyar dolara satın alma niyetini açıkladı. Şayet bu satın alım onaylanırsa, Activision Blizzard, Microsoft Gaming bünyesine katılacak ve Microsoft’u Tencent ve Sony’den sonra üçüncü en Aka oyun şirketi yapacak.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir