Şimdi de Radeon RX 6000 ekran kartlarında hatalar ortaya çıkmaya başladı

Anakart Driverları, Donanım Oca 11, 2023 Yorum Yok
Ryzen 7000 ve Radeon 7000 serileri ile piyasaya bomba bir başlangıç yapan AMD için işler bir anda aksiye döndü. Radeon RX 7900 XTX kartlarında ortaya çıkan soğutma sorunlarından sonra Radeon RX 6000 ekran kartlarında da zahmetler rapor ediliyor.

Radeon RX 6000 ekran kartlarındaki Problem ne?

Alman Techtuber ve KrisFix-Germany teknik servis platformlarının paylaştığı bilgilere nazaran bugüne kadar toplamda 48 farklı Radeon RX 6000 ekran kartının çipi bozulmuş formda geldiği Anlatım ediliyor. 13 ekran kartı ise farklı problemler barındırıyor.

Platform yetkilileri birinci Defa bu kadar Fazla sayıda ekran kartının bozulmuş çip nedeniyle tamire geldiğini Anlatım ediyor. Ayrıyeten GPU, hafıza ve denetimci sınırlarında da kısa devir yaşandığı belirtiliyor. Üstelik kullanıcılar oyun oynarken, görüntü izlerken hatta bekleme durumundayken bir anda grafik kartının öldüğünü belirtmiş.

Yapılan incelemelerde ise bütün ekran kartlarının geçen ay yayınlanan Adrenalin 22.11.2 (WHQL) şoförü üzerinde çalıştığı tespit edilmiş. Yani şoför kaynaklı bir Problem varmış üzere görünüyor lakin net değil. Kaynaklar AMD’nin kazara termal müdafaayı kapatmış olabileceğini düşünüyor. Oyunculara şimdilik bu versiyonu kullanmamaları isteniyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir