Samsung’un yeni pil teknolojisi telefonların geleceğini değiştirebilir

Genel May 17, 2023 Yorum Yok
Lityum iyon piller günümüzde birçok teknolojik eserde karşımıza çıkıyor ve bu teknolojinin Etraf ve Emniyet sıkıntıları günden güne tartışılıyor. Bu noktada yeni pil teknolojileri için yatırımlar sürerken,Samsung’un katı Vaziyet pillerde Değerli bir ilerleme kaydettiği bildiriliyor. Ayrıntılar şimdi paylaşılmamış olsa da, sert Vaziyet pillerinden Güç Meydan akıllı telefonlar beklenenden yakın olabilir. 

Yeni jenerasyon pil teknolojisinde Değerli gelişme

Bilmeyenler için sert Vaziyet pil teknolojisi, güç yoğunluğunu güzelleştirerek daha Aka kapasitelerin daha Ufak bir hacme sığmasına İmkan tanıyacak. Bildiğiniz üzere elektrikli araçlarda karşımızda çıkan Lityum iyon piller, çevre problemleri ve Emniyet sıkıntıları sebebiyle Türlü soru işaretlerini beraberinde getiriyor.

Bu noktada lityum iyon pillerle karşılaştırıldığında eşit yahut daha düzgün performans sunacak pil teknolojisi, yangın riski üzere Emniyet tehlikelerini de ortadan kaldıracak. Tüm bunlar düşünüldüğünde, yeni teknolojinin hem taşınabilir hem de elektrikli araç pazarında kilometre taşı niteliğinde olacağını söyleyebiliriz. 

Çalışmalar Hız kazandı

Bildirilenlere nazaran Samsung, on yılı aşkın bir müddettir oksit bazlı bir sert Vaziyet pili üzerinde çalışıyor. Fakat Farklı olan, bu geliştirmeden Mesul olan iki farklı kısmın, yeni teknolojiyi eserlere iç etmeye çalışacak olması. Buna nazaran Samsung’un Elektro-Mekanik departmanı akıllı ve taşınabilir aygıtlara Müsait sert Vaziyet pilleri sunarken, Samsung SDI, elektrikli araçlara yönelik sülfit elektrolitli sert Vaziyet pili geliştirmeye odaklanacak.

Samsung’a ek olarak Xiaomi, QuantumScape üzere dev üreticilerin de sert Vaziyet pilleri üzerinde çalıştığını belirtelim. O denli ki QuantumScape, bu isimler ortasından en ümit verici Müstahsil pozisyonunda. Halihazırda araba devleri ile görüşmelere başlayan şirket, sert Vaziyet pilleri için prototip sevkiyatlarına başladı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir