Samsung’un yeni Galaxy Watch patenti ortaya çıktı: Entegre bir projektör içeriyor

Genel Şub 16, 2023 Yorum Yok
Akıllı saat pazarının öncü isimlerinden Samsung, bu alanda yenilikçi fikirler üretmeye devam ediyor. Artık de Güney Koreli dev, projektör içeren bir Galaxy Watch için ABD Patent ve Ticari Marka Ofisine müracaatta bulundu. Yeni tasarım, akıllı saatlerin kullanım alanını genişletebilir.

Yeni Galaxy Watch entegre bir projektörle gelebilir

Patent müracaatına nazaran Samsung, saat kayışına yerleştirilecek bir projektör ile imgelerin el yüzeyine yansıtılmasını sağlayacak. Bu da sürekli devinim halinde olan kullanıcılar için, kullanımı kolay ve pratik hale getirecek diyebiliriz. Patent ayrıyeten, saatte bulunan bir sıra sensör yardımıyla yansıtılan imajın odak ve açısının otomatik olarak değiştirebileceğini gösteriyor. Lakin, manzaranın hakikat bir formda sunulabilmesi için bileğinizi düz tutmanız gerekebilir.

Yeni patent ile Samsung, akıllı saatlere farklı fonksiyonlar de kazandırabilir. Çünkü patent evrakında şirket,  “yansıtma ekranında görüntülenen bilgiler, manzara modülünde görüntülenen bilgilerden farklı olabilir” diyor. Bu bağlamda yeni konsept, entegre bir kamera ile saatin imajlı arama ve farklı fonksiyonlar için kullanılmasına İmkan tanıyabilir.

Günümüzde birçok teknoloji devi, istikbal planları doğrultusunda yeni patent müracaatlarında bulunuyor. Lakin birden fazla fikir, hayata geçirilmeden rafa kaldırılmakta. Yeni patentin Galaxy Watch modellerinde kullanılıp kullanılmayacağı ise şimdi bilinmiyor. Bunu görmek için biraz daha beklememiz gerekecek. 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir