Samsung yeni nesil XISOCELL görüntü sensörü üzerinde çalışıyor

Genel Oca 09, 2023 Yorum Yok
Samsung’un var akıllı telefon kamera sensörlerindeki ISOCELL markası, bir kameradaki bitişik iki pikselden kaynaklanan paraziti azaltmakta. Birinci Sefer 2014 yılında Samsung Galaxy S5’te görülen ISOCELL, daha sonrasında Samsung’un geliştirmeleriyle ISOCELL Plus ve ISOCELL 2.0’a yerini bıraktı.

Samsung’un yeni nesil manzara sensörü: XISOCELL

Samsung’un ticari marka tescil başvurusunu tespit eden nihayet rapor, yeni jenerasyon manzara sensörlerinin XISOCELL markası altında geleceğini gösteriyor. Bununla Birlikte rapor, marka ismi dışında Samsung’un yeni jenerasyon kamera manzara sensörlerinin özellikleri hakkında ne yazık ki daha Çok detay vermedi.

Samsung’un ayrıca iPhone 12 Pro Max’te görülene çok benzeyen bir sensör kaydırmalı görüntü sabitleme teknolojisi üzerinde çalıştığı da bildirildi. California merkezli iPhone üreticisi Cupertino, tekniğin bir imgeyi saniyede 5.000’den Çok Sefer sabitleyebileceğini tez etti.

Bununla birlikte, yeni nesil XISOCELL manzara sensörlerinin ve söylentiye nazaran sensör kaydırmalı manzara sabitleme teknolojisinin Samsung’un yaklaşmakta olan S23 amiral gemisi serisinde yer alıp almayacağı şimdi net değil.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir