Samsung One UI 5.1 güncellemesinde yeni sorunlar ortaya çıktı

Genel Şub 15, 2023 Yorum Yok
Samsung, 1 Şubat tarihli Galaxy Unpacked etkinliğinde One UI 5.1‘i duyurdu. Lahza prestijiyle yeni güncelleme, Galaxy S22, Galaxy S21, Galaxy Z Fold 4 ve Fold 3 aygıtlar için kullanıma sunulmaya başladı. Şirketin süratli güncelleme siyaseti kullanıcıları şad ederken, yeni güncellemenin eski cihazlarda pil tüketimi, takılmalar üzere Türlü meselelere yol açtığı ortaya çıktı.

One UI 5.1 güncellemesinde yeni sıkıntılar ortaya çıktı

Günümüzde çoğumuz akıllı telefonlarda şimdiki yazılıma geçmenin yararlı olacağını düşünüyoruz. Fakat yeni güncellemeler, Emniyet tedbirleri, ekstra özellikler ve birçok düzgünleştirme sunarken, eski aygıtlarda Türlü uyumluluk sıkıntılarını beraberinde getirebiliyor. Görünüşe nazaran Galaxy kullanıcılarının One UI 5.1 ile yaşadıkları da tam olarak bu.

Bildirilenlere nazaran One UI 5.1, eski Galaxy telefonlarda Türlü meselelere yol açıyor. Husus hakkında paylaşımda bulunan kimi kullanıcılar, güncelleme sonrasında telefonlarının belirli animasyonlar sırasında takıldığını ve cihaz pilinin daha süratli tükendiğini belirtti. Ayrıca bir kullanıcı, güncellemeyi yüklendikten sonra duvar kağıdında farklı renkler ortasından seçim yapma özelliğinin kaybolduğunu söylüyor.

Samsung, kullanıcılardan gelen şikayetlere şimdi Karşılık vermedi. Ancak One UI grubunun problemlerin farkında olduğu ve yeni bir düzeltme üzerinde çalıştığı bildiriliyor. Bu nedenle Galaxy S22, S21 ve katlanabilir Galaxy Z serisi kullanıcıları için güncellemeleri nizamlı olarak Denetim etmelerini öneriyoruz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir