Samsung Microsoft Bing’den vazgeçti: Galaxy cihazları Google kullanmaya devam edecek

Genel May 20, 2023 Yorum Yok
Geçtiğimiz ay New York Times tarafından gelen bir rapora nazaran Samsung, Galaxy akıllı telefon ve tabletlerinde Google’ı terk ederek standart arama motorunu Microsoft Bing ile değiştirmeyi düşünüyordu fakat yeni gelen tezler, Microsoft’u Düş kırıklığına uğratacak cinsten.

Samsung, Bing AI’dan vazgeçmiş olabilir

Reuters kaynaklı Wall Street Journal haberine nazaran Samsung, standart arama motorunu değiştirme münazaralarını durdurmuş durumda ve şimdilik Galaxy aygıtlarının standart arama motorunda bir değişikliğe gitmeyecek. Samsung’un neden bu türlü bir karara vardığı bilinmiyor lakin firmanın, Google’ın ChatGPT rakibi Bard’a itimadı Mevcut üzere görünüyor.

Bu durum, Microsoft’un bir oldukça moralini bozacak olsa da firmanın yeni SwiftKey güncellemesi, Galaxy aygıtlarına Bing’in Yapay zekâ özelliklerini sunuyor. Microsoft ve Samsung muahedesi sonucu SwiftKey, bütün Galaxy aygıtlarına ön yüklü olarak geliyor ve bu durum, Bing’in popülerleşmesine katkı sağlayacaktır.

Samsung kendi Yapay zekâ botu üzerinde çalışıyor

Geçtiğimiz haftalarda Güney Koreli teknoloji devi Samsung, şirket içerisinde çalışanlarının ChatGPT kullanmasını yasaklamıştı. OpenAI’a sızabilecek şirket içi bilgileri inançta tutmak isteyen Samsung, Naver ile Bir arada şirket içinde kullanılacak bir Yapay zekâ botu üzerinde çalışıyor. Bu bot, kullanıcılar tarafından erişilemeyecek lakin Samsung çalışanlarının bir epey işine yarayacaktır.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir